Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Díky papeži Františkovi navštěvuje Vatikán výrazně více lidí

Ze světa / MiH / ČTK / 4. ledna 2014 14:19
Díky papeži Františkovi navštěvuje Vatikán výrazně více lidí

Ilustrační foto
Autor: Pixabay.com / Gerd Altmann / Creative Commons

Vatikán - Papež František loni přilákal do Vatikánu více než 6,6 milionu návštěvníků, což je skoro třikrát více, než kolik jich ve svém prvním roce v čele římskokatolické církve přilákal jeho předchůdce Benedikt XVI. Ukazuje to statistika, kterou zveřejnil Svatý stolec a která se vztahuje k období od konce března, kdy nový papež nastoupil do úřadu, do konce roku. 

Na bohoslužby a další akce, na nichž se František objevuje, tudíž chodí výrazně více lidí, než tomu bylo za předchozího papeže. Ten za první rok v úřadu do Vatikánu přilákal zhruba 2,3 milionu lidí. 

Statistika se opírá o počet prodaných vstupenek na události, na nichž se objevil papež. To jsou například generální i soukromé audience, stejně jako bohoslužby. Mezi těmito událostmi jsou jen ty, které se konaly ve Vatikánu, nebere se tedy v úvahu žádná akce, kterou papež absolvoval v zahraničí nebo na jiném místě v Itálii. František loni v létě například navštívil Světové dny mládeže v brazilském Riu de Janeiro. Vatikán odhadoval, že jen Františkovu poslední bohoslužbu v Riu navštívilo zhruba 3,7 milionu lidí. Statistici pak ale podle televize Al-Džazíra tento údaj snížili asi na polovinu.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
48%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
28%
 
Ne
8%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
16%
 
(Počet hlasů celkem: 25)