Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Charita dnes ocenila devět lidí za obětavou práci

Domácí zpravodajství / juml / ČTK / 23. září 2014 13:36
Charita dnes ocenila devět lidí za obětavou práci

Ilustrační foto zemětřesením postižené oblasti v Indonésii
Autor: cirkev.cz

Praha - Katolická charita posedmé ocenila obětavou práci dobrovolníků a pracovníků charit. Cenu Charity ČR za rozvoj charitního díla dnes v kostele svatého Tomáše v Praze převzalo od biskupa Pavla Posáda pět žen a čtyři muži. ČTK to sdělil mluvčí Charity ČR Jan Oulík.

"Chceme takto ocenit jejich mimořádné nasazení, povzbudit je a vyzdvihnout jejich příklad pro ostatní," uvedl ředitel Charity ČR Lukáš Curylo.

Mezi oceněnými ženami byla dobrovolnice z třebíčské Charity Jana Štefánková, Zdeňka Šlapanská z Českých Budějovic, Anna Maclová z Hradce Králové, Marta Dostálová z Ostravy a Jana Civínová z Berouna. Z mužů to byli Vilém Marek Štěpán z Liběšic u Žatce, Marek Navrátil z Olomouce, Vojtěch Dušek z Karlových Varů a Jozef Iľov, který v polní kuchyni vaří v zimě pražským bezdomovcům polévku a čaj.

Charita ČR cenu poprvé udělila v roce 2008. Ocenění předchází Dnu charity, který Česká biskupská konference stanovila na 27. září. Věřící si tento den připomínají památku svatého Vincence z Pauly, patrona katolických charitativních sdružení.

V rámci Dnů charity se letos například v Brně uskuteční soutěž o nejlepší dobročinné selfie, o dva dny později se koná hudební festival Prýglfest. V Žirči u Dvora Králové zahraje v pátek nemocným a klientům lůžkových a sociálních zařízení kapela Ježci. Kromě toho jsou v celé řadě zařízení v České republice dny otevřených dveří.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Měla by církev umožnit ženám vedení bohoslužeb?
Ano
50%
 
Ano, ale pouze při jáhenské službě
4%
 
Ne
42%
 
V mé církvi již ženy slouží
4%
 
(Počet hlasů celkem: 48)