Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež označil zavrhování starých lidí za skrytou eutanazii

Ze světa / vlu / ČTK / 28. září 2014 19:13
Papež označil zavrhování starých lidí za skrytou eutanazii

Papež František
Autor: facebook.com

Vatikán - Papež František dnes odsoudil zavrhování starých lidí, což označil za skrytou eutanazii. Řekl to na Svatopetrském náměstí u příležitosti dne úcty vůči starým lidem. Shromáždění převážně seniorů ve Vatikánu se zúčastnil také sedmaosmdesátiletý Františkův předchůdce, emeritní papež Benedikt XVI. Ten se na veřejnosti ukázal poprvé od dubna.

"Národ, který se nechová dobře ke starým lidem, je národ bez budoucnosti, protože ztrácí paměť. Často jsou staří lidé vydáni na pospas samotě, která není ničím menším než skrytou eutanazií! Je to důsledek kultury zavrhování, která tak škodí našemu světu. Zavrhujeme děti, zavrhujeme mladé, protože nemají práci, a zavrhujeme staré pod záminkou udržování vyváženého ekonomického systému, do jehož středu nedáváme člověka, ale peníze," prohlásil papež a doplnil:

"My křesťané spolu se všemi lidmi dobré vůle, jsme povoláni trpělivě vytvářet jinou, přívětivější, lidštější, více inklusivní společnost, která nepotřebuje zavrhování těch, kdo jsou slabí na těle i na duchu, ale naopak společnost, která svůj „tah“ měří právě ve vztahu k těmto lidem."

Vyjádřil také přesvědčení, že přes těžkosti s vysokým věkem mohou být starší generace "stromy, které dále nesou ovoce". Vyzval proto k tomu, aby ti staří lidé, kteří nemají rodinu, mohli všude ve světě pobývat v domovech důchodců, které "nejsou vězením, ale plícemi lidskosti ve městě, čtvrti, farnosti". "Je to jako mít doma moudrého dědečka," řekl František na příkladu přítomnosti Benedikta XVI. ve Vatikánu. 

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
50%
 
Spíše ano
17%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 202)