Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Synodní rada Českobratrské církve evangelické žádá přešetření zásahu policie proti svému faráři

Domácí zpravodajství / kir / ČCE / 8. února 2015 22:16
Synodní rada Českobratrské církve evangelické žádá přešetření zásahu policie proti svému faráři

Farář Vymětal (vpravo) a další účastníci setkání "Za společný život"
Autor: Facebook Iniciativy Společně žít v míru

Praha - Synodní rada Českobratrské církve evangelické odeslala 4. února dopis adresovaný policejnímu prezidentovi Tomáši Tuhému, v němž žádá o přešetření zásahu Policie ČR v sobotu 31. ledna proti faráři Mikuláši Vymětalovi. Důvodem bylo údajné zhanobení státní vlajky romskou symbolikou.

Synodní rada má za to, že policie v tomto případě jednala účelově, protože podobně aktivně nepostupovala vůči osobám, které v paralelně probíhající demonstraci naváděly k násilí vůči skupině obyvatel, (což je patrné z vysílání ČT v Událostech 31.1.2015, cca od 11. minuty pořadu je zřejmý zásah pouze jedním směrem a takto aktivně nepostupuje v celé řadě případů, kdy je státní vlajka popsána např. sportovními fanoušky.

Synodní rada se domnívá, že policie má chránit ty, kdo slouží pokoji a obecně dobrému soužití a postupuje vůči všem, kdo šíří zlo a nepokoj a je připravena se s policejním prezidentem v této záležitosti sejít a vše řešit při osobním jednání.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 281)