Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Strahovský klášter vystavuje arménské rukopisy

Kraje: Praha / / ČTK / 8. října 2018 23:09
Strahovský klášter vystavuje arménské rukopisy

Strahovský premonstrátský klášter v Praze
Autor: Wikipedia.org / Che / Creative Commons

Praha -

Bohatě iluminované arménské rukopisy budou   vystaveny ve Strahovském klášteře v Praze. Lidé si při té příležitosti budou moci prohlédnout také zdobený Teologický sál Strahovské knihovny s barokní výzdobou. Výstava potrvá do 6. listopadu a bude přístupná zdarma.

Výstavu Z pokladu nejstarších křesťanů: spiritualita, umění a hudba středověké Arménie připravilo velvyslanectví Arménské republiky a Královská kanonie premonstrátů na Strahově. Návštěvníci uvidí zdobené rukopisy z největšího světového archivu arménských rukopisů, z kláštera Mechitaristů ve Vídni a ze soukromých sbírek ve Francie, na Kypru a v České republice. Mnohé z nich budou veřejně vystaveny poprvé v historii. Výstava představuje svět arménských liturgických pokladů, které kombinují poezii, ilustrace a hudbu.

Kurátorem výstavy je dirigent, muzikolog a arcijáhen Haig Utidjian, který 29. října v Teologickém sálu promluví o exponátech a přednese zpívané ukázky arménské církevní hudby. Další doprovodnou akcí výstavy je přednáška armenologa Thea van Linta z Oxfordské univerzity dne 12. října. Výstava je věnována 100. výročí založení první Arménské republiky a Československa.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Bíle místo

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byli jste na některém novoročním setkání Taizé?
Ano i v zahraničí
23%
 
Byl/a jsem přímo v Taizé
12%
 
Pouze v Praze
14%
 
Nebyl/a, ale rád/a zpívám písně komunity
28%
 
Tato spiritualita mi není blízká.
23%
 
(Počet hlasů celkem: 74)