Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

V centru Zlína se uskuteční tradiční pouť

Kraje: Zlínský / / ČTK / 30. dubna 2019 15:25
V centru Zlína se uskuteční tradiční pouť

Zlín
Autor: Top activa group

Zlín -

V centru Zlína se první květnový víkend uskuteční tradiční zlínská pouť. V neděli budou moci lidé navštívit mše, prohlédnou si také věž kostela svatého Filipa a Jakuba. V předprogramu v pátek vystoupí zpěvačka a zlínská rodačka Dasha a Pěvecký sbor Stojanova gymnázia Velehrad, sdělila ČTK zástupkyně pořadatelů Michaela Straková.

"Dasha hrála a zpívala v mnoha známých muzikálech. Je nositelkou Ceny Thálie za rok 2010 za roli Máří Magdaleny v muzikálu Jesus Christ Superstar. Vystupuje také jako sólová zpěvačka. Kromě ní vystoupí na koncertě také skvělý Pěvecký sbor Stojanova gymnázia Velehrad. Ten letos slaví 15 let od svého založení. Věnuje se interpretaci duchovní hudby od gregoriánského chorálu až po současnou vokální hudbu," uvedla Straková. Sbor také pravidelně zajišťuje hudební doprovod při velehradské pouti na svátek sv. Cyrila a Metoděje.

V neděli bude na programu svátostné požehnání, připraveny budou prohlídky věže i kostela, také posezení u muziky. "Lidé si budou moci poslechnout cimbálovou muziku Paléska nebo si zazpívat s dechovou hudbou Fryštácká Javořina. Děti se mohou těšit na kouzelnickou show, divadelní vystoupení, jízdu na ponících a další atrakce," uvedla Straková. Představí se i ochotníci se Zašové.

"Součástí programu bude i prezentace neziskových organizací, představení projektu Mary´s Meals, stánky s občerstvením a dárkovými předměty," dodala Straková.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 274)