Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Bohoslužby v katedrále k výročí konce války se zúčastní Zeman, veřejnost ne

Domácí zpravodajství / kir / ČTK, red. / 23. dubna 2020 10:24
Bohoslužby v katedrále k výročí konce války se zúčastní Zeman, veřejnost ne

Katedrála svatého Víta, Václava a Vojtěcha
Autor: Wikipedia.org / Ugliku / Creative Commons

Praha -

Bohoslužba k 75. výročí konce druhé světové války, která je v katedrále sv. Víta na Pražském hradě naplánována na 5. května, se uskuteční v redukované podobě, bez účasti veřejnosti. Pražské arcibiskupství dnes na webu uvedlo, že liturgii, které bude předsedat kardinál Dominik Duka, se zúčastní prezident Miloš Zeman. Bohoslužbu bude přenášet Česká televize. Zeman již dříve řekl, že od Duky dostal na 5. května pozvání.

Ve svatovítské katedrále začne liturgie v 18:00, bohoslužba za mír u příležitosti 75. výročí konce druhé světové války a za oběti epidemie covid-19 se bude sloužit v uzavřené katedrále bez účasti veřejnosti. V pražské katedrále se za stejných podmínek uskuteční 12. května liturgie slavnosti výročí posvěcení katedrály, bude se přenášet na webu Katedrála.tv.

Vláda minulý týden po zveřejnění plánu postupného uvolňování opatření proti koronaviru uvedla, že od 27. dubna se mohou konat veřejné bohoslužby a náboženské obřady do 15 osob (pozdějí termín posunula již na 24.4.). Od 11. května by se shromáždění v kostele mohlo zúčastnit do 30 lidí, od 25. května do 50 lidí, a to za dodržení hygienických pravidel či rozestupů. Od 8. června by už akce v kostelech neměly být počtem účastníků omezeny.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
51%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
20%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
27%
 
(Počet hlasů celkem: 96)