Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Do Rady ČRo byl zvolen Josef Nerušil, zaměstnanec odboru komunikace pražského arcibiskupství

Domácí zpravodajství / vlu / Vlastní zpráva / 1. října 2020 9:35
Do Rady ČRo byl zvolen Josef Nerušil, zaměstnanec odboru komunikace pražského arcibiskupství

Josef Nerušil
Autor: Linkedin

Praha - Poslanecká sněmovna v úterý zvolila dva nové členy Rady Českého rozhlasu, předsedu českého svazu chovatelů a ředitele Výstaviště v Lysé nad Labem Ondřeje Matouše a Josefa Nerušila, zaměstnance odboru komunikace pražského arcibiskupství, který dříve pracoval například jako redaktor Českého rozhlasu a externí spolupracovník Katolického týdeníku.

Matouš a Nerušil dostali v tajné volbě přednost před bývalým členem rady Ivanem Vodochodským a historikem Jaroslavem Šebkem, kterého navrhla Akademie věd. Nerušil, nominovaný spolkem Bydlíme v Králově Poli, dostal 91 poslaneckých hlasů. Pro Matouše bylo 128 ze 171 hlasujících poslanců.

Josef Nerušil vystudoval politologii a religionistiku. Nyní pracuje v odboru komunikace pražského arcibiskupství, kde má na starosti sociální sítě, například facebookový profil kardinála Dominika Duky, nebo twitterový účet arcibiskupství. Dlouhodobě spolupracoval s římskokatolickým knězem Milanem Badalem, bývalým členem Rady České televize a Rady Českého rozhlasu, který zemřel v březnu 2019.

Rada Českého rozhlasu má podle zákona o Českém rozhlase zajistit kontrolu média veřejností. Rada má 9 členů a k ekonomické kontrole rozhlasu využívá pětičlennou Dozorčí komisi.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
48%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 167)