Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Vatikán chce blahořečit Rosaria Livatina, soudce zavražděného mafií

Ze světa / vlu / ČTK / 24. prosince 2020 14:46
Vatikán chce blahořečit Rosaria Livatina, soudce zavražděného mafií

Rosario Livatino
Autor: Wikipedia.org / Creative commons

Vatikán - Vatikán otevřel cestu k blahořečení italského soudce, který byl v roce 1990 zavražděn sicilskou mafií. Papež František schválil dekret, jímž označil Rosaria Livatina za mučedníka víry, což je předpoklad pro jeho prohlášení za blahoslaveného. Informovala o tom agentura Reuters.

Livatino byl známý jako oddaný katolík a podle Vatikánu lze jeho vraždu považovat za zločin proti církvi. V sicilském Agrigentu jej v jeho 37 letech zastřelili příslušníci mafiánské organizace La Stidda, proti jejímž zájmům soudce trvale vystupoval.

Dekret o mučednictví znamená, že kongregace pro blahořečení a svatořečení může beatifikaci schválit bez toho, aby se muselo dokládat, že daná osoba vykonala zázrak. Pokud by však měl kanonizační proces pokračovat a Livatino měl být prohlášen za svatého, pak je doložený zázrak nutný. Za zázrak církev považuje například medicínsky nevysvětlitelné uzdravení.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Považujete slova papeže Františka o „bílé vlajce" za vhodná pro řešení ruské agrese na Ukrajině?
Ano
22%
 
Ano, papež se jen nepřesně vyjádřil
1%
 
Ne, je třeba vážit slova
24%
 
V žádném případě ne, s agresorem se nevyjednává
53%
 
(Počet hlasů celkem: 226)