Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Arcibiskup Graubner se po nemoci vrátil do úřadu, stále je v rekolvalescenci

Domácí zpravodajství / juml / ČTK / 10. ledna 2021 13:39
Arcibiskup Graubner se po nemoci vrátil do úřadu, stále je v rekolvalescenci

Arcibiskup Jan Graubner
Autor: Clovekavira.cz / František Ingr

Olomouc - Olomoucký arcibiskup Jan Graubner se po prodělané nemoci covid-19 vrátil do úřadu. Z nemoci se stále zotavuje a vzkazuje, že je třeba brát situaci vážně, ale na druhou stranu by lidi neměl ovládat strach, řekl na dotaz ČTK. Dvaasedmdesátiletý arcibiskup byl kvůli zhoršenému stavu tři týdny hospitalizován, propuštěn do domácího léčení byl před Vánocemi.

"Stále jsem ve stavu nemocných, chvíli to zotavování bude trvat. Podle své zkušenosti vidím, že jsou to věci, které je potřeba brát skutečně vážně. Nemyslím si, že nás má ovládat strach, je důležité, abychom zůstali lidmi svobodnými, ale abychom byli svobodně schopni vzít určitá omezení a určitou kázeň, která je podle mě projevem jak moudrosti, tak i lásky k lidem kolem nás," uvedl arcibiskup. Právě na chování lidí podle něj závisí, jak se podaří situaci překonat.

Arcibiskup olomoucký a metropolita moravský podstoupil test na covid-19 25.listopadu, kvůli zhoršenému zdravotnímu stavu byl o několik dní později převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci, umístěn byl na ARO a dostával podpůrnou léčbu kyslíkem. Při středečním setkání s Tříkrálovými koledníky v arcibiskupském paláci poděkoval také všem zdravotníkům.

"Poznal jsem, že je jejich služba skutečně vysilující. Nám všem vadí roušky, když je máme nosit, oni jsou však zakuklení a musejí přitom podávat plné výkony. Viděl jsem, že je to hodně náročná služba, za kterou je potřeba být vděčný," doplnil arcibiskup. Testovat se nechal, neboť se nemoc krátce předtím vyskytla v okruhu jeho blízkých spolupracovníků.

Tak jako arcibiskup se s covidem-19 potýkal pomocný biskup a generální vikář Josef Nuzík, který patří do nejbližšího arcibiskupova okruhu. Čtyřiapadesátiletý Nuzík byl společně s Antonínem Baslerem vysvěcen na pomocného biskupa olomoucké arcidiecéze v říjnu před třemi lety poté, co je do těchto funkcí jmenoval papež František. Josef Nuzík se vrátil do úřadu již před Vánocemi, řekl dnes ČTK mluvčí arcibiskupství Jiří Gračka.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
28%
 
Ne
20%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 39)