Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Ostravské divadlo Komorní scéna aréna uvede pašijovou hru

Kraje: Moravskoslezský / juml / ČTK / 24. března 2021 20:54
Ostravské divadlo Komorní scéna aréna uvede pašijovou hru

Anotace ostravské pašijové hry
Autor: Divadloarena.cz

Ostrava - Ostravské divadlo Komorní scéna aréna uvede pašijovou hru Tomáše Vůjtka O nejslavnějším zmrtvýchvstání. Představení chystá jako živý stream k blížícím se Velikonocům, uvede ji ale také v rámci oslav Světového dne divadla, který letos připadá na 27. březen. ČTK to řekla mluvčí divadla Sylvie Vůjtková.

"Letos to bude už podruhé, co Světový den divadla vinou epidemie oslavíme bez přítomnosti diváků. Nicméně především v době, kdy divadlo nemůže být každodenní součástí našich životů, považujeme za podstatné právě takový den divadlem oslavit," řekla mluvčí. Dodala, že členové souboru se snaží i po roce od vypuknutí epidemie nového koronaviru neklesat na duchu, ale upírat své zraky k lepším zítřkům.

Pašijové hry jsou velmi starý evropský jev spojený se životem církve. Původně se hrály přímo v kostelích, postupem času je obohacovaly lidové prvky a přenášely se mimo chrámy. Pašije v původním významu vypráví o utrpení a smrti Ježíše Krista. Ostravskou verzi napsal dramaturg Tomáš Vůjtek, ve hře vystoupí dvě desítky umělců.

"Věříme příběh O nejslavnějším zmrtvýchvstání je pro tuto příležitost tou správnou inspirací. Sami doufáme, že se již brzy dočkáme zázraku v podobě zmrtvýchvstání živé kultury," doplnila Vůjtková s tím, že živý stream mohou zájemci sledovat 27. března od 18:30 prostřednictvím facebookové události.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
50%
 
Spíše ano
17%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 193)