Předsedkyně Aliance pro rodinu Jana Jochová Trlicová se stala asistentkou poslance ODS Václava Krále
Domácí zpravodajství / vlu / Vlastní zpráva / 20. listopadu 2021 1:19 Praha -
Asistentkou jihočeského poslance Václava Krále (ODS), který byl v nedávných volbách do poslanecké sněmovny zvolen na kandidátce vítězné koalice SPOLU, se stala předsedkyně Aliance pro rodinu Jana Jochová Trlicová, vyplývá to z údajů zveřejněných na stránkách psp.cz.
Aliance pro rodinu (do roku 2016 Výbor na obranu rodičovských práv) prosazuje ústavní definici manželství jako svazku muže a ženy a ochranu institutu manželství. Mezi další cíle organizace patří například usilování o „odpovídající společenské ocenění rodičovské výchovné péče“, nebo „ukončení státní podpory ideologiím znevažujícím roli rodiny a popírajícím přirozenou jedinečnost a komplementaritu mužů a žen.“
Během slavnostní bohoslužby k výročí úmrtí sv. Ludmily na Tetíně v sobotu 18. září 2021 předali Jochové Trlicové zástupci české církve za tuto činnost Papežský rytířský řád sv. Silvestra.
Jochová Trlicová vzbudila v roce 2019 kontroverzi svoji odpovědí na dotaz, co by dělala, kdyby její syn byl homosexuál, v pořadu Rozstřel. „Bylo by mi milejší, kdyby můj syn raději zůstal sám, než aby žil v homosexuálním partnerství,“ řekla tehdy v Rozstřelu a dodala: „Kdyby mi to oznámil ve dvanácti, tak bych se to snažila řešit.“
Jochová zároveň tehdy v rozhovoru uvedla, že rozhodnutí Světové zdravotnické organizace o vyřazení homosexuality ze seznamu nemocí vnímá jako politickou záležitost. Letos v květnu v rozhovoru pro Aktuálně.cz svůj výrok upřesnila: „Nerada se k tomu vyjadřuju, tehdy jsem to řekla špatně. Chtěla jsem, abychom se podívali na proces vyloučení homosexuality ze seznamu nemocí Světové zdravotnické organizace. Nestalo se tak totiž na základě vědeckého zkoumání, ale na nátlak aktivistů. Dodnes se přesný původ homosexuality nezná. Odlišit poměr vrozeného a získaného je běh na dlouhou trať, ale aktivisté výzkum znemožňují.“
Jejím manželem je publicista, politický komentátor a překladatel Roman Joch, ten se v roce 2020 stal poradcem slovenského ministra práce Milana Krajniaka (hnutí SME RODINA – Boris Kollár), který ho jmenoval do čela Inštitútu pre výskum práce a rodiny.
Asistenty poslanců jsou i Josef Nerušil, bývalý zaměstnanec pražského arcibiskupství, nebo Zdeňka Rybová z Hnutí Pro život
V poslanecké sněmovně jako asistent poslance působí i neúspěšná jednička pražské kandidátky SPD Josef Nerušil. Bývalý zaměstnanec pražského arcibiskupství a správce sociálních sítí kardinála Dominika Duky. Toho ve volbách díky kroužkování přeskákal ze čtvrtého místa Jiří Kobza (SPD), Nerušila si nakonec vybral jako svého asistenta.
Už druhé volební období pracuje jako asistentka poslance Aleše Juchelky (ANO) Zdeňka Rybová, viceprezidentka a tisková mluvčí Hnutí Pro život ČR. Hnutí Pro život podle vlastních slov usiluje „o obnovu společenského respektu ke každému nenarozenému dítěti. Cestu vidí v pomoci těhotným a v obnově společenské zodpovědnosti muže za ženu a dítě.“ Hnutí každoročně pořádá akci Pochod pro život, protestní akci proti umělým potratům.
Rybová minulý rok obhajovala například rozhodnutí polského ústavního soudu, podle kterého je interrupce povolená jen v případě, že je těhotenství důsledkem trestného činu nebo je vážně ohroženo zdraví nebo život matky. „S interrupcí nesouhlasím. A to v žádném případě,“ řekla tehdy v pořadu Vertikála Rybová. Jedinou výjimkou je pro ni ohrožení života ženy. „Mně přijde ještě brutálnější, že rozsudku smrti vystavujeme děti nemocné, bezbranné.“
Proti nálezu soudu loni na podzim protestovaly v Polsku v rámci takzvaných černých protestů statisíce lidí. Konzervativní vláda nakonec demonstrace a prudký pokles preferencí ustála i díky strategii vyčkávání a nepublikování nálezu ve Sbírce zákonů. Publikaci zdržel kabinet o několik měsíců, a změny jsou tak účinné až od konce letošního ledna. Novou vlnu protestů ale vyvolala tragická smrt třicetileté Izabely z obce Pština, která byla ve 22. týdnu těhotenství. Její rodina její smrt přičítá přísným protipotratovým zákonům.
Rybová v roce 2019 neúspěšně kandidovala za KDU-ČSL do Evropského parlamentu.
Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:
Související zprávy a články
Chodské slavnosti opět přilákaly desetitisíce návštěvníků
12. 10. 2021 19:19 / AKTUALIZOVÁNOLipovská a Nerušil ve volbách neuspěli. Arcibiskupství s ním zatím o návratu nejedná
Aktuální zprávy
14.09.2024 5:49Papež kritizoval Trumpa i Harrisovou a pokračování války v Pásmu Gazy
12.09.2024 14:04František zahájil v Singapuru poslední etapu cesty po Asii. Na Timoru se setkal s polovinou země
10.09.2024 18:19ČRo: Na pražském arcibiskupství zasahují kriminalisté
Diskuze k zprávě
Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.
Bankovní spojení
Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010