Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

V muslimském Bahrajnu otevřeli největší katolickou katedrálu v regionů

Ze světa / kir / ČTK / 14. prosince 2021 9:55
V muslimském Bahrajnu otevřeli největší katolickou katedrálu v regionů

Katedrála Panny Marie z Arábie v Bahrajnu
Autor: http://bahraincathedral.org/

Bahrajn - V Bahrajnu byla minulý týden slavnostně otevřena nová katedrála Panny Marie z Arábie s kapacitou 2300 míst. Stojí v Aválí v centru ostrovního státu na pozemcích bahrajnské ropné společnosti a nedaleko mešity. V převážně muslimském Bahrajnu žije zhruba 1,7 milionu lidí a ke křesťanství se tam podle odhadu Vatikánu hlásí 80.000 osob. Katedrála má být největším katolickým svatostánkem v regionu, napsala agentura AFP.

Stavba rostla od roku 2018, její součástí jsou dvě kaple a sedadla ve dvou patrech nad sebou. Má osmistranný půdorys, čímž připomíná stan, a zvenčí není vidět kříž ani jiné náboženské znaky, údajně z obav před znesvěcením. Z dálky je ale patrná velká zvonice. O asi 1,6 kilometru dál stojí mešita a v blízkosti jsou také těžební věže.

"Máme radost, bude (stavba) sloužit duchovním potřebám a duchovnímu zdraví všech," řekl otec Charbel Fayad působící v Bahrajnu.

Katedrála mohla být postavena díky daru krále krále Hamada bin Ísy Chalífy, který dal roku 2013 k dispozici pozemek o výměře 9000 metrů čtverečních. Byl součástí zóny, v níž působí bahrajnská ropná společnost Bapco.

Bahrajn měl dosud jenom jeden kostel v Manámě a menší kapli na jejím předměstí, takže se komunita křesťanů potýkala s nedostatkem prostoru. Pro věřící se slavilo od pátku do neděle 25 bohoslužeb.

Počítá se s tím, že katedrálu budou využívat křesťané z celého Arabského poloostrova - v Kuvajtu je jich údajně 350.000, v Kataru přes 200.000, v Saúdské Arábii je jich podle odhadů možná milion. Jedná se hlavně o zahraniční dělníky pocházející zejména z Asie. Mnozí jsou z Filipín, Srí Lanky, Bangladéše nebo Pákistánu a Indie.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
6%
 
Ne
18%
 
Nevím
6%
 
(Počet hlasů celkem: 348)