Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Kostely na ukrajinském Krymu přešly pod ruskou pravoslavnou církev

Ze světa / vlu / ČTK / 8. června 2022 11:18
Kostely na ukrajinském Krymu přešly pod ruskou pravoslavnou církev

Ilustrační foto
Autor: Wikipedia.org / Creative Commons

Kyjev/Moskva - Ruská pravoslavná církev se rozhodla převzít eparchie na ukrajinském poloostrově Krym, které dosud patřily pod Ukrajinskou pravoslavnou církev. Informoval o tom synod Ruské pravoslavné církve na svém webu.

Rusko anektovalo poloostrov v roce 2014 a postupně nad ním upevňuje svoji kontrolu. Ukrajina a většina ostatních zemí světa anexi neuznává.

Ruská pravoslavná církev uvedla, že se na ni s žádostí o připojení obrátily tři krymské eparchie, což jsou územní správní jednotky pravoslavné církve. Ty nyní budou podléhat přímo moskevskému patriarchu Kirillovi. Synod se také rozhodl zřídit na území Krymu a města Sevastopol krymskou metropoli zahrnující diecéze Džankoj, Simferopol a Feodosija.

Na konci května Ukrajinská pravoslavná církev vyjádřila nesouhlas s postojem moskevského patriarchy Kirilla, který odmítl odsoudit válku na Ukrajině, a odtrhla se od Moskevského patriarchátu.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 281)