Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Tříkrálová sbírka v olomoucké arcidiecézi již překonala dosavadní rekord

Kraje: Olomoucký / / ČTK / 22. ledna 2023 8:59
Tříkrálová sbírka v olomoucké arcidiecézi již překonala dosavadní rekord

Ilustrační foto
Autor: Trikralovasbirka.cz

Olomouc - Letošní výsledek Tříkrálové sbírky na území olomoucké arcidiecéze, kde byla tato tradice založena, je už nyní rekordní. Z kasiček dosud charitní pracovníci vybrali přes 33 milionů korun, dalších 15 procent kasiček ještě zbývá rozpečetit. Dosavadní rekord sbírky činil 32,2 milionu korun, dosažen byl před pandemií v roce 2020. Letos koledníci za dárci vyrazili na území olomoucké arcidiecéze zahrnující Olomoucký, Zlínský a část Pardubického a Jihomoravského kraje s 5854 kasičkami, uvedla charita na svých stránkách.

Zástupce olomoucké arcidiecézní charity (ACHO) dosavadní výnos nadchl, štědrost dárců Pardubického a Jihomoravského kraje s 5854 kasičkami, uvedla charita na svých stránkách.

Zástupce olomoucké arcidiecézní charity (ACHO) dosavadní výnos nadchl, štědrost dárců berou jako ocenění jejich dosavadní práce. "V charitě kromě toho překvapení převládá emoce velké vděčnosti," řekl dnes ČTK koordinátor sbírky v olomoucké arcidiecézi Marek Navrátil. Poukázal na to, že charita má za sebou dva poměrně těžké roky poznamenané pandemií covidu-19 a válkou na Ukrajině. "Možná, že výnos Tříkrálové sbírky je oceněním ze strany veřejnosti, že naše práce má smysl a že ji veřejnost chce podporovat," uvedl Navrátil.

Podle dosavadních výsledků sbírky v olomoucké arcidiecézi, kde jsou lidé tradičně nejštědřejší z celé země, bylo k dnešnímu dopoledni rozpečetěno 4962 kasiček z celkového počtu 5854. Charitní pracovníci v nich dosud našli 33,16 milionu korun. Další statisíce věnovali lidé prostřednictvím on-line koledy a bezhotovostních darů. Loni činil výtěžek v této oblasti 31,974 milionu korun, což téměř vyrovnalo dosavadní rekordní částku z roku 2020, která činila 32,218 milionu korun. "Čísla také sledujeme, nemám ani vnitřní odvahu odhadovat, jak to bude vypadat. Máme z toho velkou radost, byť je to velký závazek do budoucna," doplnil Navrátil.

Z charit v olomoucké arcidiecézi byli podle dosavadních výsledků zatím nejštědřejší lidé z oblasti Zlín a Velké Meziříčí, kteří do kasiček vložili koledníkům shodně přes tři miliony korun; tam už je výtěžek spočítán. Následuje charita Uherské Hradiště, kde dosavadní výtěžek činí 2,8 milionu korun. Přes dva miliony korun našli charitní pracovníci dosud i v kasičkách z oblasti olomouckého děkanátu, kde se vydalo do ulic na 1350 koledníků.

Výtěžek ze sbírky tradičně putuje na pomoc lidem v nouzi. Například olomoucká charita letos z Tříkrálové sbírky vybuduje čtyři malometrážní byty a chráněné dílny včetně zázemí služeb pro lidi s duševním onemocněním, výtěžek půjde také na důstojné zaopatření zemřelých klientů střediska Samaritán a na rozvoj domácí hospicové péče na Olomoucku, řekla ČTK mluvčí olomoucké charity Eva Štefková.

Koledníci vyšli v olomoucké arcidiecézi do ulic poprvé v roce 2000, poté se sbírka rozšířila i do ostatních částí země a stala se největší sbírkovou akcí charity v ČR.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
53%
 
Spíše ano
22%
 
Ne
22%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 81)