Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Kino OKO v Chomutově si zřejmě koupí pro své potřeby sbor Apoštolské církve

Kraje: Ústecký / / ČTK / 20. března 2023 0:43
Kino OKO v Chomutově si zřejmě koupí pro své potřeby sbor Apoštolské církve

Ilustrační foto
Autor: pixabay.com

Chomutov - Apoštolská církev, sbor bez hranic Chomutov, chce koupit objekt Kino OKO. Zastupitelstvo schválilo prodej budovy i s přilehlým pozemkem za 14,1 milionu korun. Církev plánuje v objektu vybudovat kavárnu, kulturní centrum, knihovnu či fitness centrum. V budově se budou pořádat bohoslužby, zájem o ně roste. V současné době komunita čítá v průměru asi 80 lidí, podle pastora Martina Huňáta by se mohla rozrůst až na 400 členů.

"Jdeme do toho. Máme víc zdrojů financování. Skládáme to z dobrovolných darů lidí z našeho sboru, něco máme naspořeno, máme zahraniční partnerské sbory a zčásti si pomůžeme z restitucí," řekl Huňát. Sbor působí v prostorech bývalé mateřské školy v Blatenské ulici. Aktivity, které církev plánuje ve starém kině, v omezené míře fungují už v současných prostorech. "Chceme Kino OKO, abychom to stejné mohli dělat ještě ve větším měřítku," vysvětlil záměr nákupu pastor.

V někdejším kině by mělo vzniknout multifunkční centrum pro všechny věkové kategorie. Počítá se s mateřským centrem, akcemi pro veřejnost, vzdělávacími programy pro školy a školky i s aktivitami pro středoškoláky. Podle Huňáta roste také zájem o bohoslužby, díky velkému kinosálu se jich bude moci účastnit i několik set lidí. Část aktivit se do někdejšího biografu přesune do jednoho roku. Pastor odhaduje, že veškeré plánované aktivity v něm budou fungovat do dvou let. Sbor počítá s rekonstrukcí budovy.

Do 6. června musí církev s městem podepsat kupní smlouvu, podmínkou pro její uzavření je uhrazení celé částky. ČTK to řekla mluvčí města Marie Heřmanová. Teď má objekt vypůjčený knihovna, která však využívá pouze malou část budovy. "Pobočka je otevřená pouze devět hodin týdně, přičemž zde evidují ze všech středisek nejmenší návštěvnost," podotkla Heřmanová. Zbývající prostory jsou podle ní uzavřené a nikdo je nevyužívá.

Do objektu se v posledních letech opakovaně někdo vloupal. V jednom případě unikal plyn kvůli krádeži potrubí. Budova je ve špatném technickém stavu a náklady na rekonstrukci by byly pro radnici příliš vysoké.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Považujete slova papeže Františka o „bílé vlajce" za vhodná pro řešení ruské agrese na Ukrajině?
Ano
22%
 
Ano, papež se jen nepřesně vyjádřil
1%
 
Ne, je třeba vážit slova
24%
 
V žádném případě ne, s agresorem se nevyjednává
53%
 
(Počet hlasů celkem: 210)