Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Odborář Dufek církvím: Vzdejte se poloviny z restitucí, nebo jste flanďáci!

Domácí zpravodajství / vlu / Vlastní zpráva / 17. dubna 2023 1:16
Odborář Dufek církvím: Vzdejte se poloviny z restitucí, nebo jste flanďáci!

Jindřich Rajchl a Bohumír Dufek
Autor: Bohumir-dufek.cz

Praha - Odborový předák Bohumír Dufek včera veřejně vyzval církve, aby snížily své restituční nároky o polovinu. Tento apel přednesl na demonstraci s názvem „Česko proti bídě“, která se konala na Václavském náměstí v Praze. Akce přilákala několik tisíc účastníků.

Dufek zdůraznil, že církevní restituční nároky neustále rostou, což je dáno inflační doložkou. Snížení nároků o polovinu by podle něj poslalo jasný signál, že církve nejsou sobecké: „Žádáme, aby církev snížila své restituční nároky, které neustále rostou, díky daním. Jako gesto dobré vůle na polovinu. Pro nás to bude jasný signál, že nejsou jako flanďáci za Rakouska-Uherska,“ řekl Dufek doslova.

Jako jeden z řečníků vystoupil i na minulé demonstraci Jindřicha Rajchla, kde se mimo jiné xenofobně vyjadřoval o Němcích: „Skopčáci skoupili naše firmy a teď nám diktují, co máme vyrábět. A na druhé straně nás vysávají“.

Bohumír Dufek je známý svými kontroverzními a bulvárními projevy. Na podzim roku 2020, během tzv. druhé vlny pandemie covidu-19 v Česku, prohlásil, že „jen polovina restaurací za něco stojí, zbytek ať zkrachuje“. Za výrok se odmítl omluvit a dodal, že považuje za žádoucí, aby se lidé z oblasti služeb nebo OSVČ rekvalifikovali a uplatnili třeba jako svářeči. Následně v prosinci téhož roku prohlásil: „Že skončí tisíce živnostníků? Ať místo naříkání nastoupí jako dělníci.“

Dufek působí jako předseda Asociace samostatných odborů ČR od roku 1995 a předseda Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR od roku 1997.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
50%
 
Spíše ano
17%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 193)