Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Veřejnost se dnes rozloučí s Jiřím Černým při ekumenické bohoslužbě v Praze u Salvátora

Domácí zpravodajství / kir / Vlastní zpráva / 24. srpna 2023 2:01
Veřejnost se dnes rozloučí s Jiřím Černým při ekumenické bohoslužbě v Praze u Salvátora

Jiří Černý
Autor: www.facebook.com/jiri.tichota

Praha - Poslední rozloučení s publicistou a známým hudebním kritikem Jiřím Černým, který zemřel minulý týden, bude dnes ve čtvrtek 24. srpna v 16:00 při ekumenické bohoslužbě v katolickém kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze (u Karlova mostu), informoval na Facebooku publicista Jan Rejžek. Ekumenický obřad povedou katolický kněz Tomáš Halík a evangelický farář Miloš Rejchrt.

Jiří Černý zemřel ve věku 87 let ve čtvrtek 17. srpna v pražské nemocnici v Dejvicích. Uznávaný publicista měl dlouhodobé zdravotní problémy, zejména pohybové. Poslední týdny strávil ve zdravotnických zařízeních.

Pražský rodák Jiří Černý byl jako první nehudebník uveden do Síně slávy hudebních cen Anděl. V listopadu 1989 se účastnil založení Občanského fóra a v prosinci 2011 v Lucerně uváděl koncert Pocta Václavu Havlovi. Mimo jiné spolupracoval s měsíčníkem Melodie, byl prvním šéfredaktorem časopisu Rock & Pop, vydal několik knih o hudbě, uváděl rozhlasové pořady nebo psal texty na obaly gramodesek.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Bíle místo

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byli jste na některém novoročním setkání Taizé?
Ano i v zahraničí
23%
 
Byl/a jsem přímo v Taizé
12%
 
Pouze v Praze
14%
 
Nebyl/a, ale rád/a zpívám písně komunity
28%
 
Tato spiritualita mi není blízká.
23%
 
(Počet hlasů celkem: 74)