Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Graubner podpořil děkana KTF Novotného, fakultě vyprošuje dobrou atmosféru

Domácí zpravodajství / vlu / Vlastní zpráva / 24. srpna 2023 15:48
Graubner podpořil děkana KTF Novotného, fakultě vyprošuje dobrou atmosféru

Nový pražský arcibiskup Jan Graubner
Autor: Wikipedia.org / David Sedlecký / Creative Commons

Praha - Pražský arcibiskup a velký kancléř Katolické teologické fakulty Jan Graubner dnes ve sporu o výpověď církevního historika Tomáše Petráčka podpořil děkana Novotného, ve vyjádření zveřejněném na webu uvedl, že přijímání a propouštění pracovníků fakulty patří mezi povinnosti děkana.

„Rád bych Vám v současné situaci vyjádřil svou podporu, aniž bych zasahoval do veřejných diskusí. V úřadu děkana fakulty máte své povinnosti a pravomoci, mezi které patří i přijímání a propouštění pracovníků fakulty,“ píše arcibiskup a pokračuje: „Vyprošuji Vám od Boha dar moudrosti i statečnosti při všech jednáních a rozhodováních a zároveň vnitřní svobodu od vnějších tlaků. Fakultě vyprošuji dobrou atmosféru spolupráce a vědeckého bádání i úspěšného překonávání problémů.“

Velký kancléř fakulty je biskup dozorující činnost Katolické teologické fakulty. Jeho úkolem je podporovat „společenství mezi členy akademické obce fakulty a společenství fakulty s místní a všeobecnou církví“. Z titulu svého úřadu má také určité pravomoci, například právo vetovat volbu děkana. Zastupuje fakultou Apoštolský stolec a fakultu před Apoštolským stolcem. Velký kancléř také předkládá Kongregaci pro katolickou výchovu jména akademických pracovníků, kteří vyučují teologii a potřebují tzv. „nihil obstat“, pověření v římskokatolické církvi opravňující k vyučování náboženství.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Měla by církev umožnit ženám vedení bohoslužeb?
Ano
50%
 
Ano, ale pouze při jáhenské službě
0%
 
Ne
47%
 
V mé církvi již ženy slouží
3%
 
(Počet hlasů celkem: 38)