Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Začíná sbírka vánočních dárků pro chudé děti s názvem Krabice od bot

Domácí zpravodajství / / ČTK / 13. listopadu 2023 20:19
Začíná sbírka vánočních dárků pro chudé děti s názvem Krabice od bot

Ilustrační foto
Autor: Facebook Krabice od bot

Praha - Na více než 260 místech po celé České republice mohou lidé od pondělí 20. listopadu do úterý 5. prosince přinášet dětem ohroženým chudobou dárky k Vánocům. Třináctý ročník sbírky s názvem Krabice od bot zahájila Diakonie Českobratrské církve evangelické (ČCE) dnešním zveřejněním seznamu odběrných míst, kde si dárci mohou rezervovat, kam a pro koho dárek donesou. Loni vánoční sbírka shromáždila od 13.154 dárců téměř 50.000 dárků zabalených v krabicích od bot a organizátoři doufají, že letos se podaří dětem předat dárků ještě více. Informovali o tom v tiskové zprávě.

"Naším přáním je především potěšit děti, které těžkou rodinnou situaci vnímají citlivě. Dárci ale mohou připravit krabici plnou překvapení i pro ostatní členy rodiny. Máme radost, že tradičně jsou nejčastějšími dárci děti, které se ve škole nebo s rodiči učí podělit o své hračky a myslet na ostatní," uvedla Zdeňka Marešová, členka správní rady Diakonie ČCE, která vede oddělení péče o dárce. O převzetí dárků, jejich třídění a doručení do rodin ohrožených chudobou, ubytoven, azylových domů se letos postará 800 dobrovolníků.

Podle nedávno zveřejněné zprávy Evropské sítě proti chudobě a sociálnímu vyloučení (EAPN ČR) jsou v Česku těsně nad hranicí chudoby asi dva miliony lidí, pod touto hranicí žije zhruba milion lidí. Podle zprávy jsou chudobou nejčastěji zatížené matky samoživitelky a senioři a třetina domácností se po zaplacení všech nákladů octne na nule či pod ní. Oproti datům před několika lety se navíc situaci zhoršila.

Chudoba je podle zástupců EAPN ČR definována několika způsoby. Spadá do ní člověk, který není svými příjmy schopný uhradit základní životní potřeby, jako je bydlení, hygiena, léky či věci pro děti, a také pokud člověk nemá na jednorázový výdaj ve výši 10.000 korun či nemá našetřené tři platy.

Vedle vánoční sbírky mohou lidé kdykoli přispět na pomoc dětem z rodin v nouzi prostřednictvím finanční sbírky Krabice online. Loni se v ní sešlo 4,3 milionu korun a peníze šly například na doučování a terapie těchto dětí nebo na podporu rodinám z azylových domů.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 163)