Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Hamás propustí 50 rukojmí. Dnes se také papež setkal s delegací Izraelců i Palestinců

Ze světa / kir / ČTK, red. / 22. listopadu 2023 13:27
Hamás propustí 50 rukojmí. Dnes se také papež setkal s delegací Izraelců i Palestinců

Papež František
Autor: Flickr.com / M. Mazur

Vatikán, Gaza - Papež František se dnes ve Vatikánu setkal s delegací Izraelců, jejichž příbuzní patří mezi zajatce Hamásu, a odděleně i s Palestinci, kteří mají své rodiny v Pásmu Gazy. Při generální audienci pak nazval konflikt mezi Izraelem a palestinským radikálním hnutím Hamás terorismem. Informovala o tom agentura Reuters.

Papež věřícím řekl, že setkání se zástupci obou skupin mu ukázala, že "obě strany trpí". "Tohle způsobují války. Tady jsme se ale dostali dál než k válce. Tohle není válka. To je terorismus," uvedl v audienčním sále. Požádal zároveň o modlitby za mír a za to, aby obě strany "odložily vášně, které nakonec můžou všechny zabít".

Podle vatikánského státního sekretáře, kardinála Pietra Parolina, se setkání papeže s izraelskými a palestinskými rodinami připravovalo několik týdnů. Příbuzní Izraelců unesených Hamásem už podnikli několik cest do evropských měst, aby vlády upozornili na nutnost pokračovat ve snahách o záchranu rukojmí, uvedla agentura APA.

Izraelská vláda dnes nad ránem schválila dohodu o čtyřdenním příměří s radikálním hnutím Hamás výměnou za propuštění zhruba 50 rukojmích držených v Pásmu Gazy. Jako první se mají na svobodu dostat zadržované děti a ženy. Za každých 10 dalších rukojmí se příměří prodlouží o den. Propuštěno bude také 150 palestinských žen a mladistvích z věznic v Izraeli.

"Hamás drží 210 rukojmích. Zbývající má Islámský džihád, který není součástí dohody," doplnil zpravodaj České televize Jakub Szántó na síti X.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
53%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
16%
 
Ne
9%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
22%
 
(Počet hlasů celkem: 119)