Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Síť X žaluje Media Matters kvůli zprávě o reklamách vedle antisemitského obsahu

Ze světa / kir / ČTK / 22. listopadu 2023 13:36
Síť X žaluje Media Matters kvůli zprávě o reklamách vedle antisemitského obsahu

Logo sociální sítě X
Autor: Wikipedia.org / Creative Commons

New York - Provozovatel americké sociální sítě X (bývalý Twitter) podal žalobu na organizaci Media Matters, která se zabývá sledováním médií. Tvrdí, že organizace platformu X pomluvila, když zveřejnila zprávu, že reklamy významných značek se na síti objevily vedle příspěvků propagujících Adolfa Hitlera a nacistickou stranu. Informuje o tom agentura Reuters. Media Matters je levicově orientovaná nezisková organizace.

Společnost X, dříve známá jako Twitter, čelila silné kritice, když Media Matters zveřejnila minulý týden ve čtvrtek zprávu, kvůli které firmy IBM, Comcast a několik dalších stáhly z platformy svou reklamu. Platforma X v žalobě tvrdí, že Media Matters manipulovala s platformou sociálních médií, když využívala účty, které exkluzivně sledovaly účty velkých značek nebo uživatelů známých produkcí nekonvenčního obsahu, který může být vnímán jako kontroverzní. Media Matters se také podle žaloby "uchylovala k nekonečnému procházení a obnovování" příspěvků, dokud nenašla reklamy vedle extremistických příspěvků. Zpráva Media Matters zkreslovala typickou zkušenost na síti X s úmyslem tuto sociální síť a její podnikání poškodit, uvádí se v žalobě.

Prezident organizace Media Matters Angelo Carusone označil žalobu za frivolní. Uvedl, že jejím cílem je zastrašit kritiky sítě X a umlčet je. Media Matters si podle něj za svými zprávami stojí a těší se na výhru u soudu.

Platforma X v žalobě uvádí, že reklamy společností IBM, Comcast a Oracle se objevily vedle nenávistného obsahu pouze u jednoho sledovatele, kterým byla právě Meda Matters.

"Data vítězí nad manipulací nebo obviňováním. Nenechte se manipulovat. Postavte se za platformu X," uvedla v pondělí ředitelka platformy Linda Yaccarinová.

Texaský prokurátor Ken Paxton uvedl, že jeho úřad zahajuje vyšetřování organizace Media Matters a je velmi znepokojen obviněními, že organizace manipulovala s údaji na síti X.

Loni v říjnu koupil firmu Twitter za 44 miliard USD (tehdy 1,1 bilionu Kč) podnikatel Elon Musk. Za jeho působení se mimo jiné uvolnila pravidla pro psaní příspěvků, což podle kritiků otevřelo cestu k nenávistným projevům nebo šíření nepravdivých informací. Síť se kvůli oslabenému moderování obsahu už dříve potýkala s odchodem inzerentů, ale později uvedla, že inzerenti se začali vracet.

Yaccarinová v neděli ve sdělení zaměstnancům uvedla, že někteří inzerenti po zveřejnění zprávy pozastavili své investice. Postoj společnosti je však jasný, a to bojovat proti antisemitismu a diskriminaci, dodala.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
52%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
16%
 
Ne
9%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
23%
 
(Počet hlasů celkem: 120)