Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Děkan katolické fakulty UK Novotný se chystá rezignovat, uvedl zdravotní důvody a podmínku

Domácí zpravodajství / vlu / Vlastní zpráva / 4. prosince 2023 14:07
Děkan katolické fakulty UK Novotný se chystá rezignovat, uvedl zdravotní důvody a podmínku

Vojtěch Novotný, děkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy
Autor: Univerzita Karlova

Praha - Děkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy (KTF UK) Vojtěch Novotný se chystá rezignovat na funkci, jako důvod uvedl zdravotní důvody, informovala dnes fakulta na svém webu. Akademický senát fakulty se zabýval letos návrhem na jeho odvolání. Novotný skončí ve funkci děkana nejpozději k 1. květnu 2024.

„Děkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy prof. PhLic. Vojtěch Novotný, Th.D., dnes sdělil paní rektorce, velkému kancléři a předsedovi akademického senátu KTF UK, že ze zdravotních důvodů rezignuje na funkci děkana k datu, kdy se ujme úřadu nový děkan, nejpozději však k 1. květnu 2024,“ uvedla fakulta.

Z dopisu rektorce Univerzity Karlovy, který má magazín Christnet.eu k dispozici, vyplývá, že si současný děkan dal k rezignaci podmínku: „Toto mé právní jednání – rezignační projev vůle – není k okamžiku doručení tohoto dopisu účinné. Jeho účinnost je vázána na uvedenou podmínku, resp. doložení času. Účinným se stane, jakmile bude akademickým senátem zvolený a katolickou církví potvrzený kandidát na funkci děkana jmenován do úřadu, nejpozději však k 1. květnu 2024.“

Děkan Novotný v dopisu zároveň odmítl, že by rezignoval z jiných než zdravotních důvodů: „Chci výslovně uvést, že nerezignuji proto, že bych uznával pochybení své nebo svých nejbližších spolupracovníků v rozhodnutích a jednáních posledních měsíců. Úsporná opatření, jež byla provedena v létě a na podzim letošního roku, byla racionální, spravedlivá, sociálně uvážlivá a legitimní. Reflektovala objektivní potřeby fakulty i výzvu samosprávných orgánů univerzity,abychom dosáhli vyšší efektivity hospodaření. Následné jednání části zaměstnanců a studentů, umocňované prostřednictvím médií a sociálních sítí, je nepřiměřené, někdy i nemorální.“

Děkan katolické fakulty UK Novotný se chystá rezignovat, uvedl zdravotní důvody a podmínku

Dopis Vojtěcha Novotného rektorce
Autor: -

V říjnu letošního roku akademický senát fakulty neschválil usnesení, že je návrh na odvolání Novotného z funkce děkana přípustný. Na dalším jednání proto senát o odvolání děkana nejednal. Podle předsedy senátu Víta Vlnase bylo hlasování o přípustnosti návrhu na odvolání Novotného tajné. Na zasedání bylo přítomných 11 senátorů, ke schválení bylo potřeba šesti hlasů. S návrhem souhlasilo pět senátorů, stejný počet byl proti a jeden člen senátu se zdržel hlasování, informoval v minulosti Vlnas.

Odvolání děkana navrhli někteří členové akademického senátu KTF UK. Důvodem podle nich byla například děkanem řízená likvidace některých oborů, protěžování jiných oborů a také propuštění historika Petráčka, kterému pracovní poměr skončí 31. října. K rezignaci vyzvali vedení KTF také studenti fakulty.

Rektorka UK Milena Králíčková koncem srpna uvedla, že je situací na KTF v souvislosti s udělením výpovědí Petráčkovi znepokojena. Postup vedení fakulty při řešení pracovněprávních vztahů označila za nesprávný. Následně rozhodla o interním auditu na fakultě, oznámila škola na webu. Vedení fakulty na webu porušování vnitřních předpisů odmítlo. Proděkan fakulty Jakub Jinek řekl, že vedení KTF audit vítá, odmítá ale „poškozování dobrého jména fakulty a ničím nepodložené spekulace o motivech organizační změny“.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
52%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
16%
 
Ne
9%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
23%
 
(Počet hlasů celkem: 120)