Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Litoměřická diecéze má nového biskupa, jeho jméno oznámí zítra v poledne

Domácí zpravodajství / vlu / Vlastní zpráva / 22. prosince 2023 12:50
Litoměřická diecéze má nového biskupa, jeho jméno oznámí zítra v poledne

Ilustrační foto
Autor: Člověk a víra / Pavel Ingr

Litoměřice - Papež František jmenoval nového sídelního biskupa litoměřické diecéze. Jméno bude zveřejněno zítra v poledne v katedrále svatého Štěpána v Litoměřicích, jak informuje litoměřická diecéze.

„Dovoluji si vám sdělit, že v sobotu 23. prosince 2023 L.P. ve 12 hodin bude současně ve Vatikánu a v litoměřické katedrále sv. Štěpána v Litoměřicích oznámeno jméno 21. biskupa litoměřického, kterého jmenoval papež František,“ uvádí v dopise současný sídelní biskup Jan Baxant.

Nový biskup nastoupí na místo Jana Baxanta, který byl jmenován 20. sídelním biskupem litoměřické diecéze 4. října 2008 papežem Benediktem XVI. Na počátku října letošního roku dosáhl kanonického věku 75 let, což je věk pro podání rezignace na úřad do rukou papeže.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
52%
 
Spíše ano
26%
 
Ne
19%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 42)