Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Tříkrálová sbírka na západě Čech letos vynesla rekordních 7,5 milionu korun

Kraje: Plzeňský / / ČTK / 30. ledna 2024 15:33
Tříkrálová sbírka na západě Čech letos vynesla rekordních 7,5 milionu korun

Tříkrálový průvod v Karlových Varech
Autor: Facebook / Magistrát města Karlovy Vary

Plzeň - Tříkrálová sbírka letos v plzeňské diecézi, která zahrnuje Plzeňský a Karlovarský kraj, vynesla zatím 7,548 339 korun, to je dosud nejvíc. Oproti loňsku se vykoledovalo o 585.988 korun více. Více peněz bylo přímo z kasiček koledníků, z on-line koledy i z bezhotovostních darů. Vyplývá to z výsledků sbírky. V plzeňské diecézi jsou už kasičky sečteny. V ČR se vybralo přes 164 milionů, některé diecéze ale ještě nemají sečtené všechny kasičky. Dary lze ještě poslat v on-line koledě.

„Je to báječné. Je to nejvyšší výsledek a mě moc mile letos překvapila veliká aktivita koledníků. Zapojilo se hodně dětí, dospělých, školní kolektivy. Hodně se zpívalo, koledníci vytáhli hudební nástroje a byla dobrá nálada,“ řekl ČTK ředitel Diecézní charity Plzeň Jiří Lodr. Charita v diecézi podle něj potřebuje na své aktivity a služby kolem 400 milionů korun ročně, sbírka představuje velkou pomoc. „Peníze jsou samozřejmě potřeba, je to velká a vítaná pomoc, ale obrovskou hodnotu má ta práce koledníků, síla ochoty pomáhat, zapojení, sdílení radosti a požehnání, setkávání a blízkost lidí, které Tříkrálová sbírka přináší,“ řekl.

Do koledování se letos v diecézi zapojilo rekordních 1509 skupin koledníků, asi o 50 víc než loni. Přímo do kasiček se vybralo přes 7,3 milionu korun, loni to bylo téměř 6,8 milionu. Dalších 146.578 korun letos přišlo v on-line koledě. Přestože ještě není ukončená a lidé v ní mohou stále přispívat, je to už víc než loni. Dalších víc než 56.000 korun darovali lidé v bezhotovostních darech. Vybrané peníze podpoří služby charity, ale i školní pomůcky, výlety a kroužky dětí ze sociálně slabších rodin. Pro letošek vypsaly jednotlivé charity v diecézi přes 50 záměrů. Farní charita Karlovy Vary chce například rekonstruovat prádelnu se sušárnou týdenního stacionáře pro seniory, podobně jako Farní charita Aš v domě pro matky s dětmi v tísni. Klatovská charita chce financovat opravu fasády domova pro matky s dětmi v tísni, farnost Dýšina využije vykoledované peníze na pomoc potřebným lidem v tíživé sociální situaci, farnost Jesenice podpoří žáky s různým typem postižení ze sociálně znevýhodněného prostředí, kteří jsou ubytováni v místním internátu.

Diecézní charita Plzeň zastřešuje provoz 53 registrovaných sociálních služeb a více než 20 dalších charitních služeb, projektů a forem podpory, jako je humanitární sklad, charitní šatníky, mezinárodní rozvojové projekty a podobně.

Nejvíc peněz se letos vykoledovalo v působnosti klatovské oblastní charity, kde lidé přispěli do 202 kasiček přes 899.000 korun, což bylo při stejném množství kasiček o 106.000 korun víc než loni. Celkem se vybralo v klatovské oblastní charitě téměř 923.000 Kč. Městská charita Plzeň vybrala do 144 kasiček skoro 830.000 korun, farnost v Kdyni na Domažlicku zorganizovala 61 skupin koledníků, kteří vybrali 426.000 korun. Tři králové z karlovarské farní charity vykoledovali do 98 kasiček 282.000 korun, koledníci charity z Mariánských Lázní přes 327.000 korun.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
51%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
16%
 
Ne
13%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
20%
 
(Počet hlasů celkem: 63)