Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Řecká pravoslavná církev žádá exkomunikaci poslanců kvůli zákonu o manželství pro všechny

Ze světa / / ČTK / 8. března 2024 10:42
Řecká pravoslavná církev žádá exkomunikaci poslanců kvůli zákonu o manželství pro všechny

Ilustrační foto
Autor: Wikipedia.org / Creative commons

Athény - Řecká pravoslavná církev žádá exkomunikaci poslanců, kteří podpořili nový zákon povolující manželství pro stejnopohlavní páry. Církevní úřady na ostrově Korfu navíc oznámily, že dva poslanci zvolení za tuto část Řecka budou mít zákaz vstupu na všechny náboženské obřady. O vyostření církevní kritiky zákona informoval deník The Guardian.

Poslanci podle představitelů církve postrádají morálku, přijali „ďábelské rozhodnutí“ a učinili „nejhorší možnou duchovní a morální chybu“.

Poslanec za Korfu ze socialistické strany PASOK Dimitris Biagis v reakci na prohlášení církevních představitelů uvedl, že má „svobodnou vůli, svědomí a hlubokou víru v pravoslaví, kterou nikdo nemůže zpochybňovat“. Církev kritizoval za snahu o segregaci. Opoziční strana SYRIZA, ke které patří druhý dotčený poslanec, slíbila co nejdříve předložit návrh zákona o odluce státu a církve, jehož nezbytnost tento spor podle strany opět ukázal, píše server ERT.

Řecký parlament v polovině února schválil zákon, který umožní stejnopohlavním párům uzavírat manželství a rozšíří rodičovská práva partnerů. Řecko se stalo 16. zemí Evropské unie, která tyto sňatky umožňuje, a první zemí s většinově pravoslavným obyvatelstvem. Normu podporoval premiér Kyriakos Mitsotakis, který za to rovněž sklízel hlasitou kritiku pravoslavné církve.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
3%
 
Ne, je příliš radikální
17%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
32%
 
(Počet hlasů celkem: 165)