Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

V Holešově na Kroměřížsku se o Velikonocích otevře zámek, kovárna i Šachova synagoga

Kraje: Zlínský / / ČTK, lkt / 21. března 2024 7:26
V Holešově na Kroměřížsku se o Velikonocích otevře zámek, kovárna i Šachova synagoga

Ilustrační foto: interiér Šachovy synagogy v Holešově
Autor: Wikipedia.org / Creative Commons

Holešov (Kroměřížsko) - Turistům a místním se o Velikonocích v Holešově na Kroměřížsku otevře zámek, kovárna i Šachova synagoga. Zahájení návštěvnické sezony na památkách doprovodí komentované prohlídky, na některých místech i s doplňkovým programem. ČTK to dnes sdělila Dana Podhajská z Městského kulturního střediska v Holešově.

Holešovský zámek přivítá první turisty ve čtvrtek 28. března. Na prohlídkový okruh Po stopách Wrbnů, který zájemce seznamuje s bydlením hraběcího rodu v 19. století, se s průvodcem mohou vydat vždy v 09:30, 11:00, 12:30, 14:00 a 15:30, a to do neděle 31. března. „Současně mohou navštívit jednu z jarních výstav,“ uvedla Podhajská.

Na zámku si lze prohlédnout výstavu věnovanou stavebnici Seva. Dále tam bude od příštího týdne k vidění výstava o životě a sbírkách císaře Rudolfa II. Zhlédnout nyní na zámku lze i výstavu fotografií nazvanou Rok motýlů a výstavu výtvarných děl inspirovaných tvorbou malíře Libora Vojkůvky.

Malé muzeum kovářství otevře v pátek 29. března a do neděle 31. března zve návštěvníky na pořad Velikonoce na kovárně. „Akce inspirovaná Velikonocemi a životem hospodáře na jaře nabídne také ukázky kovářské práce v kovářově dílně. Komentované prohlídky se budou konat vždy v 10:00, 13:00 a 15:00,“ uvedla Podhajská.

Do holešovské synagogy budou moci turisté zavítat v sobotu 30. a v neděli 31. března. Každá prohlídka začne symbolickým přípitkem, na výběr bude košer víno nebo mošt. Komentované prohlídky se konají vždy v 09:00, 10:00, 11:00, 13:00, 14:00, 15:00 a 16:00. Další informace o velikonoční nabídce v Holešově jsou na webových stránkách.

 

 

 

 

 

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
52%
 
Spíše ano
26%
 
Ne
19%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 42)