Lidé si při křesťanské i buddhistické pietě připomněli utonulé vietnamské chlapce

Domácí zpravodajství

Lidé si při křesťanské i buddhistické pietě připomněli utonulé vietnamské chlapce

Vlastní zpráva / 7. 8. 2018 1:00

V jezeře Lhota poblíž Staré Boleslavi se minulý čtvrtek utopili dva sedmiletí chlapci vietnamského původu. Na nedělním pietním aktu za oba utonulé chlapce U kříže na lesní cestě vedoucí kolem jezera se sešlo asi 150 lidí, včetně mnoha Vietnamek a Vietnamců.

Ze světa

Mezi dvěma Koreami byla otevřena kaple míru

La Croix / 6. 8. 2018 10:43

Mezi dvěma Koreami byla otevřena kaple míru Uprostřed bezpečnostní zóny oddělující Severní a Jižní Koreu bude vybudována v březnu 2019 katolická kaple míru. Její konstrukce započala během slavnosti 5. června. Kaple stojící v těsné blízkosti severního státu se stane zhmotněním vůle jihokorejské katolické církve k dialogu, přičemž se nejedná o první takový pokus.

Domácí zpravodajství

Centrem Prahy prošly dvě stovky podporovatelů tradičních rodin

ČTK / 6. 8. 2018 6:44

Centrem Prahy prošly dvě stovky podporovatelů tradičních rodin Zhruba dvě stovky lidí včetně několika politiků se v sobotu v průvodu prošly centrem Prahy, aby podpořily tradiční pojetí rodiny - tedy manželství muže a ženy. Akce se v minulých letech konala souběžně s průvodem festivalu Prague Pride. Letošní pochod uspořádali organizátoři z Aliance pro rodinu o týden dříve.

Ze světa

Vatikán oznámil změnu náhledu na trest smrti, je nepřípustný

ČTK / 2. 8. 2018 13:38

Vatikán oznámil změnu náhledu na trest smrti, je nepřípustný Římskokatolická církev dnes formálně oznámila změnu svého náhledu na trest smrti, považuje ho za nepřípustný za jakýchkoli okolností. Jak Vatikán oznámil, nový postoj k hrdelnímu trestu odráží názor papeže Františka, který trest smrti naprosto odmítá. Dosavadní katechismus přitom trest smrti povoloval ve výjimečných případech.

Ze světa

Před 75 lety vypuklo v táboře smrti Treblince povstání

ČTK / 2. 8. 2018 13:27

Před 75 lety vypuklo v táboře smrti Treblince povstání Před 70 lety, 2. srpna 1943, začalo povstání v nacistickém vyhlazovacím táboře Treblinka na východě dnešního Polska. Vězni z obslužného tábora, kteří se vzbouřili, zapálili domy a pobili několik strážných, utéci a přežít do konce války se ale podařilo jen několika desítkám z nich. Byl mezi nimi i český Žid Richard Glazar, autor knihy Treblinka - slovo jak z dětské říkanky.    

Článek měsíce

Gender je i pro křesťany

Jaroslav Šotola / 10. 12. 2018

Kraje

Timotej.cz

 

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Byl čin Jana Palacha sebeoběť, nebo sebevražda?
Sebeoběť
67%
 
Sebevražda
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 193)