Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Erdogan: Chrám Hagia Sofia by mohl být přeměněn na mešitu

Ze světa

Erdogan: Chrám Hagia Sofia by mohl být přeměněn na mešitu

ČTK / 26. 3. 2019 22:48

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan prohlásil, že slavný istanbulský chrám Boží moudrosti (Hagia Sofia) by mohl být přeměněn na mešitu. Reagoval tím na stále častější výzvy turecké veřejnosti, aby tento plán podpořil. Dosud tato symbolická stavba slouží jako muzeum. 

Ze světa

Mexiko žádá Španělsko a papeže o omluvu za conquistu

ČTK / 26. 3. 2019 22:49

Mexiko žádá Španělsko a papeže o omluvu za conquistu Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador požádal Španělsko a Vatikán o omluvu za dobytí Ameriky před pěti stoletími, které nazval invazí doprovázenou mnoha zločiny. Prezident oznámil, že poslal dopis španělskému králi Felipovi VI. a papeži Františkovi.

Ze světa

Redakce vatikánského časopisu pro ženy podala hromadnou výpověď

Vlastní zpráva / 26. 3. 2019 16:25

Redakce vatikánského časopisu pro ženy podala hromadnou výpověď Členky redakce vatikánského časopisu pro ženy, který vychází jako měsíčník novin L'Osservatore Romano, podaly hromadnou výpověď. Zdůvodnily ji tím, že se je vedení deníku snaží zdiskreditovat a "dostat je pod kontrolu mužů". Tyto snahy se podle redaktorek zintenzivnily poté, co letos napsaly o sexuálním zneužívání jeptišek kněžími. Šéf deníku L'Osservatore Romano Andrea Monda obvinění redaktorek z diskreditace a ovládnutí odmítl.

Domácí zpravodajství

Pelhřimovští policisté prověřují údajné sexuální zneužití knězem

ČTK, red. / 26. 3. 2019 15:21

Pelhřimovští policisté prověřují údajné sexuální zneužití knězem Pelhřimovští kriminalisté začali prověřovat podezření ze sexuálního zneužití mladé ženy knězem českobudějovické diecéze.

Ze světa

Palestinský politik stojí v Berlíně v čele úsilí o obnovu synagogy

ČTK / 25. 3. 2019 17:34

Palestinský politik stojí v Berlíně v čele úsilí o obnovu synagogy Raedu Salehovi bylo pět let, když jeho rodina opustila palestinskou vesnici na Západním břehu, aby začali lepší život v Německu. Nyní 41letý muslim se stal jedním z nejvýznamnějších berlínských politiků a stojí v čele úsilí o obnovu synagogy, kterou před 80 lety poničili nacisté.

Článek měsíce

Jak může katolická církev a LGBT komunita vstoupit do vztahu respektu, soucítění a citlivosti?

JIří Pešek / 9. 8. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Je vám blízká iniciativa reprezentovaná Gretou Thunberg?
Ano
39%
 
Částečně
6%
 
Ne
54%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 527)