Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Zproštění muslima Sáňky v kauze knihy Základy tauhídu je definitivní

Domácí zpravodajství

Zproštění muslima Sáňky v kauze knihy Základy tauhídu je definitivní

ČTK / 13. 2. 2019 9:03

Zproštění bývalého předsedy pražské muslimské obce Vladimíra Sáňky v kauze šíření českého překladu knihy Základy tauhídu - Islámský koncept boha je definitivní. Podle justiční databáze InfoSoud zamítl Nejvyšší soud dovolání nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který se zproštěním nesouhlasil.

Ze světa

Delegace venezuelské opozice jednala se zástupci Vatikánu

ČTK / 12. 2. 2019 15:13

Delegace venezuelské opozice jednala se zástupci Vatikánu Delegace vůdce venezuelské opozice Juana Guaidóa se včera setkala se zástupci Vatikánu, informovala agentura AP. Papeže již dříve požádal stávající prezident Nicolás Maduro, aby v současné krizi ve Venezuele sehrál roli zprostředkovatele. O to samé ho následně žádal i předseda parlamentu Guaidó, který se prohlásil úřadujícím prezidentem.

Domácí zpravodajství

K výročí svatořečení Anežky České se uskuteční národní pouť do Říma

ČTK / 10. 2. 2019 14:29

K výročí svatořečení Anežky České se uskuteční národní pouť do Říma Ke 30. výročí kanonizace české patronky svaté Anežky České se uskuteční národní pouť do Říma. Svatořečení české přemyslovské princezny, řeholnice a významné osobnosti společenského života se v roce 1989 zúčastnilo 10.000 věřících z Československa a krajanů, žijících v exilu. Svatořečena byla 12. ledna 1989 papežem Janem Pavlem II., v předvečer sametové revoluce v Československu.

Ze světa

Papež František navštíví v březnu Maroko. Sejde se s králem i uprchlíky a bude slavit eucharistii

ČTK / redakce / 10. 2. 2019 13:01

Papež František navštíví v březnu Maroko. Sejde se s králem i uprchlíky a bude slavit eucharistii Papež František se při své březnové návštěvě Maroka setká s uprchlíky a zavítá do institutu pro přípravu imámů. Oznámil to dnes Vatikán, který zveřejnil podrobnější program Františkovy marocké cesty. V Maroku bude papež 30. a 31. března a bude to v krátké době jeho druhá návštěva muslimské země. V únoru papež navštívil Spojené arabské emiráty.

Ze světa

Po Madurovi žádá papeže o pomoc s krizí ve Venezuele i Guaidó

ČTK / 8. 2. 2019 11:11

Po Madurovi žádá papeže o pomoc s krizí ve Venezuele i Guaidó Opoziční vůdce a prozatímní prezident Venezuely Juan Guaidó včera v rozhovoru s italskou stanici Sky TG24 požádal papeže Františka, aby v současné krizi ve Venezuele sehrál roli zprostředkovatele. K podobnému kroku již dříve vyzval stávající prezident země Nicolás Maduro.

Článek měsíce

Tragédie celibátu. Nad knihou, která bolí (na správném místě)

Zdeněk A. Eminger / 9. 6. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s obnovou mariánského sloupu?
Ano
62%
 
Ano, ale až po dohodě ČBK a ERC
9%
 
Ne
27%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 1271)