Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Zpráva agentury EU upozorňuje na rostoucí antisemitismus

Ze světa

Zpráva agentury EU upozorňuje na rostoucí antisemitismus

ČTK / 10. 12. 2018 20:29

Devět z deseti židovských respondentů rozsáhlého průzkumu letos uvedlo, že v jejich zemi v posledních pěti letech vzrostly antisemitské nálady. Z dnes zveřejněné zprávy Evropské agentury pro základní práva (FRA) také plyne, že 85 procent ze skoro 16.500 respondentů, kteří se sami identifikovali jako Židé, vnímá nárůst antisemitismu zásadní problém.

Ze světa

V Číně byly zadrženy desítky členů neoficiální církve

ČTK / 10. 12. 2018 16:55

V Číně byly zadrženy desítky členů neoficiální církve Čínská policie zadržela v noci na dnešek ve městě Čcheng-tu na jihozápadě země desítky členů neoficiální protestantské církve. S odvoláním na organizaci pro lidská práva ChinaAid o tom dnes informovala agentura AP.

Ze světa

Ve Vatikánu odhalili obří vánoční sochy z písku, tvořil je i Čech

ČTK / 7. 12. 2018 21:44

Ve Vatikánu odhalili obří vánoční sochy z písku, tvořil je i Čech Na Svatopetrském náměstí dnes zástupci katolické církve slavnostně odhalili vánoční výzdobu, kterou kromě tradičního stromu tvoří i betlém z písku, na jehož tvorbě se podílel také český umělec Radovan Živný. Obří reliéf s výjevem narození Ježíše Krista a klanění tří králů vznikl ze 700 tun písku za dva týdny. 

Domácí zpravodajství

Nový papežský nuncius v ČR chce jednat i o smlouvě s Vatikánem

Vlastní zpráva / 7. 12. 2018 21:39

Nový papežský nuncius v ČR chce jednat i o smlouvě s Vatikánem Nový apoštolský nuncius v Česku Charles Daniel Balvo považuje za jeden ze svých dlouhodobých úkolů jednání o smlouvě mezi Českem a Vatikánem. Pracovat na ní chce společně s českou katolickou církví, řekl dnes na setkání s novináři. Česko je jednou z posledních zemí Evropy, která nemá vztahy s centrem katolického světa upravené dohodou.

Domácí zpravodajství

Komunisté prosadili schůzi Sněmovny o zdanění církevních restitucí

ČTK / 7. 12. 2018 21:32

Komunisté prosadili schůzi Sněmovny o zdanění církevních restitucí K dalšímu projednávání návrhu KSČM na zdanění státních náhrad církvím, které dostávají za majetek nevydaný v restitucích, se Sněmovna sejde ve čtvrtek ráno. Schůzi svolal předseda dolní komory Radek Vondráček (ANO) z podnětu komunistické strany, která pod podnět shromáždila 65 poslaneckých podpisů.

Článek měsíce

Cesta na Západ?

Norbert Schmidt / 24. 3. 2019

Kraje

Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Chystáte se volit do Evropského parlamentu?
Ano
89%
 
Ještě váhám
2%
 
Ne, volím pouze v národních volbách
9%
 
Nechodím k žádným volbám
0%
 
(Počet hlasů celkem: 45)