Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež odmítl komentovat tvrzení arcibiskupa Vigana: „Udělejte svůj úsudek,“ vyzval novináře

Ze světa

Papež odmítl komentovat tvrzení arcibiskupa Vigana: „Udělejte svůj úsudek,“ vyzval novináře

ČTK / 27. 8. 2018 23:00

Papež František odmítl potvrdit nebo vyvrátit tvrzení bývalého papežského velvyslance ve Washingtonu Carla Marii Vigana, že hlava římskokatolické církve už v roce 2013 věděla o podezřeních ze sexuálního zneužívání, kterých se údajně dopouštěl bývalý americký kardinál Theodor McCarrick.

Ze světa

Sbohem, američtí spoluobčané. Bůh vám žehnej a Bůh žehnej Americe, napsal zesnulý senátor McCain

ČTK / 27. 8. 2018 22:29

Sbohem, američtí spoluobčané. Bůh vám žehnej a Bůh žehnej Americe, napsal zesnulý senátor McCain Zesnulý americký republikánský senátor John McCain v dopise na rozloučenou vyzval Američany, aby neklesali na mysli před těžkostmi dneška a aby se neschovávali za zdmi. Média dopis, který přečetl mluvčí McCainovy rodiny Rick Davis, hodnotí jako výhradu vůči politice současného prezidenta Donalda Trumpa.

Ze světa

Ruští hackeři se pokoušeli sledovat i spolupracovníky konstantinopolského patriarchy Bartoloměje

ČTK / 27. 8. 2018 22:24

Ruští hackeři se pokoušeli sledovat i  spolupracovníky konstantinopolského patriarchy Bartoloměje Rusové, kteří ve Spojených státech čelí obvinění z hackerského útoku na počítače Demokratické stany před prezidentskými volbami v USA v roce 2016, se pokoušeli proniknout do osobní korespondence některých prominentních představitelů pravoslavné církve. Ve své reportáži to dnes napsala agentura AP.

Ze světa

Papež uzavřel návštěvu Irska, konaly se i demonstrace. Země se od návštěvy Jana Pavla II. změnila

ČTK, red. / 27. 8. 2018 1:30

Papež uzavřel návštěvu Irska, konaly se i demonstrace. Země se od návštěvy Jana Pavla II. změnila Papež František uzavřel bohoslužbou pod širým nebem v dublinském parku Světové setkání rodin, při jehož příležitosti tento víkend poprvé zavítal do Irska. Během liturgie znovu požádal o odpuštění kvůli sexuálnímu zneužívání nezletilých, jehož se dopouštěli v minulých desetiletích představitelé katolické církve v Irsku a které církev dlouho přehlížela. I dnes se v zemi konaly demonstrace za potrestání těchto zločinů.

Ze světa

Arcibiskup Vigano vyzval papeže k rezignaci kvůli zneužívání

ČTK / 26. 8. 2018 16:46

Arcibiskup Vigano vyzval papeže k rezignaci kvůli zneužívání Bývalý apoštolský nuncius v USA, arcibiskup Carlo Maria Vigano obvinil papeže Františka, že dlouhých pět let věděl o podezřeních ze sexuálního zneužívání, kterých se údajně dopouštěl bývalý americký kardinál Theodor McCarrick. V 11stránkovém prohlášení, které celé zveřejněném během papežovy návštěvy Irska Vigano rovněž hlavu katolické církve vyzval k rezignaci.

Článek měsíce

Den, kdy začal nenávidět

Zdeněk A. Eminger / 2. 1. 2019

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Je česká katolická církev „dům ze skla“?
Ano
19%
 
Částečně
5%
 
Ne
73%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 387)