Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Piťhovo nakladatelství Poustevník vydalo Halíkovu recenzi svatovítského kázání

Domácí zpravodajství

Piťhovo nakladatelství Poustevník vydalo Halíkovu recenzi svatovítského kázání

Vlastní zpráva / 31. 12. 2018 17:41

Nakladatelství Poustevník, dosud vydávající výhradně knihy profesora Petra Piťhy, mimořádně vydává publikaci jiného autora, a to profesora Tomáše Halíka. K této výjimce přistoupilo nakladatelství vzhledem k tomu, že kniha je hlubokou analýzou známého kázání v katedrále.

Domácí zpravodajství

Nový pražský arcibiskup Holub promění církev v armádu

Vlastní zpráva / 31. 12. 2018 11:17

Nový pražský arcibiskup Holub promění církev v armádu Papež se rozhodl jmenovat novým pražským arcibiskupem Tomáše Holuba, jak zjistilo zařízení Huawei, které má redakce magazinu Christnet k dispozici v domě svaté Marty ve Vatikánu. Papež František byl při nedávném rozhovoru s Tomášem Holubem na synodě o rodině nadchnut vizí biskupa Holuba a bývalého vojenského kaplana pro novou budoucnost církve.

Domácí zpravodajství

Generální sekretář ČBK Přibyl kritizuje Grebeníčkovu knihu i ministra Staňka

ČTK / 28. 12. 2018 13:08

Generální sekretář ČBK Přibyl kritizuje Grebeníčkovu knihu i ministra Staňka Za nehoráznost označil vydání knihy Miroslava Grebeníčka o církevních restitucích a údajné škodlivosti církve generální sekretář České biskupské konference Stanislav Přibyl.

Ze světa

Lupiči ve Vídni přepadli klášterní kostel a zranili pět mnichů

ČTK / 28. 12. 2018 0:35

Lupiči ve Vídni přepadli klášterní kostel a zranili pět mnichů Pět mnichů zranili dnes dva neznámí pachatelé při přepadení kostela na severu Vídně. Zranění jednoho z nich jsou vážná, informovala agentura APA. Útočníci, jejichž akce vyvolala rozsáhlé policejní manévry, jsou na útěku.

Ze světa

Patriacha Jeruzaléma sloužil bohoslužbu v Betlémě. Obřadu se zúčastnili i představitelé Palestiny

ČTK, red. / 25. 12. 2018 17:54

Patriacha Jeruzaléma sloužil bohoslužbu v Betlémě. Obřadu se zúčastnili i představitelé Palestiny Římskokatolický administrátor jeruzalémského patriarchátu Pierbattista Pizzaballa na pondělní půlnoční bohoslužbě v Betlémě vyzval ke zklidnění situace na Blízkém východě. Obřadu v nedávno zrestaurovaném chrámu Narození Páně ze 6. století se zúčastnil i předseda palestinské samosprávy Mahmúd Abbás a palestinský premiér Ramí Hamdalláh. Do Betléma přijel na vánoční svátky rekordní počet turistů, přenocovat se v něm chystalo 10.000 lidí, počet léta nevídaný.

Článek měsíce

Cesta na Západ?

Norbert Schmidt / 24. 3. 2019

Kraje

Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Chystáte se volit do Evropského parlamentu?
Ano
89%
 
Ještě váhám
2%
 
Ne, volím pouze v národních volbách
9%
 
Nechodím k žádným volbám
0%
 
(Počet hlasů celkem: 45)