Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Polská katolická církev: Kompenzace obětem obtěžování mají platit pachatelé

Ze světa

Polská katolická církev: Kompenzace obětem obtěžování mají platit pachatelé

ČTK / 5. 10. 2013 18:42

Polská katolická církev neodškodní oběti sexuálního obtěžování duchovními. Uvedl to včera podle agentury AP mluvčí církve Józef Kloch. Případnou finanční kompenzaci by podle něj měli platit pachatelé těchto činů. Kloch svým vyjádřením reagoval na požadavek 25letého muže, který po církvi za způsobenou újmu požaduje 200.000 zlotých (1,2 milionu Kč). 

Domácí zpravodajství

Litoměřický a eichstättský biskup podepíší memorandum o partnerství diecézí

Dltm.cz / 5. 10. 2013 18:22

Litoměřický a eichstättský biskup podepíší memorandum o partnerství diecézí Litoměřický biskup Mons. Jan Baxant a eichstättský biskup Mons. Gregor Maria Hanke OSB podepíší zítra memorandum o partnerství obou diecézí. Jeho cílem je vzájemně rozvíjet a do budoucna prohlubovat stávající oboustranné kontakty. Pro litoměřickou diecézi je to mimořádná událost. Poprvé totiž její představitel svým podpisem stvrdí prohlášení o partnerství s jinou diecézí.

Ze světa

Papež telefonicky hovořil se zakladatelem hnutí Slow Food

ČTK/red / 5. 10. 2013 13:13

Papež telefonicky hovořil se zakladatelem hnutí Slow Food Papež František v minulých dnech hovořil telefonicky s italským stoupencem kvalitního stravování a podnikatelem Carlem Petrinim, zakladatelem celosvětového hnutí Slow Food.

Domácí zpravodajství

Biskup Radkovský žehnal v Plzni zvířatům, včetně erbovního velblouda

ČTK / 4. 10. 2013 19:57

Biskup Radkovský žehnal v Plzni zvířatům, včetně erbovního velblouda Zvířatům z městského znaku, dvouhrbému velbloudovi, bílé chrtici a černému orlovi, žehnal dnes v Plzni biskup František Radkovský. Zahájil tak ve městě novou tradici, která se 4. října na mezinárodní den zvířat dodržuje po celém světě.

Ze světa

Spor o budoucí orientaci Ukrajiny ovládá i pravoslavnou církev

ČTK / 4. 10. 2013 17:46

Spor o budoucí orientaci Ukrajiny ovládá i pravoslavnou církev Politické dilema budoucího směřování Ukrajiny, jejíž vedení balancuje mezi spoluprací s Bruselem a Moskvou, rozděluje i špičky ukrajinské pravoslavné církve. Zatímco kyjevský pravoslavný patriarchát se hlásí ke sblížení země s Evropskou unií, duchovní na východě země varují před "militantní propagandou pohlavních zvráceností," kterou prý integrace s EU přinese.

Článek měsíce

Kázání o velrybě (a trošku o Grétě)

Martin C. Putna / 27. 10. 2019
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měli jste nebo plánujete svatbu v kostele?
ano
76%
 
ne, měli jsme nebo chceme mít civilní obřad
4%
 
jsem singl a svatbu neplánuji
14%
 
uzavřel (a) jsem nebo plánuji registrované partnerství
6%
 
(Počet hlasů celkem: 169)