Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež se před šéfy velkých firem přimlouval za čistší energii. Ve Vatikánu se sešli poprvé

Domácí zpravodajství

Papež se před šéfy velkých firem přimlouval za čistší energii. Ve Vatikánu se sešli poprvé

ČTK / 10. 6. 2018 14:54

Papež František v sobotu na konferenci ve Vatikánu apeloval na zástupce velkých energetických a ropných společností, aby věnovali víc úsilí přechodu na čistší zdroje energie. Informovala o tom agentura Reuters. Hlava katolické církve varovala, že globální změna klimatu představuje pro lidstvo výzvu "epochálních rozměrů" a že je třeba jí čelit snižováním spotřeby fosilních paliv.

Ze světa

Při křtu v Etiopii zabil pastora krokodýl

ČTK /mn / 7. 6. 2018 23:15

Při křtu v Etiopii zabil pastora krokodýl Při křtu u jezera na jihu Etiopie zabil pastora krokodýl. Informoval o tom zpravodajský server BBC. Incident vidělo na místě asi 80 lidí. Rybáři i místní obyvatelé se podle policie pokusili pastora zachránit, ale zranění byla příliš vážná.

Ze světa

Prezident Trump se vrátil k tradici ramadánové recepce

ČTK / 7. 6. 2018 10:46

Prezident Trump se vrátil k tradici ramadánové recepce Americký prezident Donald Trump ve středu v Bílém domě uspořádal slavnostní večeři iftár, jíž muslimové o ramadánu přerušují denní půst. Loni, kdy měl Trump první příležitost iftár pořádat ve shodě s tradicí svých předchůdců, zvyk nedodržel.

Domácí zpravodajství

Rozpočtový výbor Sněmovny podpořil návrh na zdanění náhrad církvím

ČTK / 7. 6. 2018 10:40

Rozpočtový výbor Sněmovny podpořil návrh na zdanění náhrad církvím Sněmovní rozpočtový výbor ve středu doporučil Sněmovně, aby bez připomínek schválila návrh poslanců KSČM na zdanění peněžních náhrad, které církve dostávají za majetek nevydaný v restitucích. Rozpočtový výbor je pro tento návrh výborem garančním. Projednává ho i ústavně právní výbor, který zatím doporučení nevydal. S návrhem souhlasí i premiér Andrej Babiš (ANO). KSČM již dříve tento návrh označila za jednu z podmínek pro podporu menšinové vlády ANO a ČSSD.

Domácí zpravodajství

Lidovci odmítají zdanění církevních restitucí

ČTK / 6. 6. 2018 7:58

Lidovci odmítají zdanění církevních restitucí Lidovci odmítají návrh na zdanění finančních náhrad za majetek, který církve nedostaly v restitucích. Návrh zákona, který předložila KSČM a který podpořily ANO, SPD a ČSSD, je nelogický a pravděpodobně ho zruší Ústavní soud, řekl včera novinářům předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Článek měsíce

Hele, kytka, a jaká krásná. Nad knihou Marka O. Váchy

Zdeněk A. Eminger / 13. 9. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s tím, že církev investuje na burze?
Ano, důležitý je především výnos a bezpečnost investice
12%
 
Ano, ale měla by dbát na etický rozměr investice
55%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 208)