Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
V předvečer návštevy papeže vyzvali aktivisté Japonsko k ukončení poprav

Ze světa

V předvečer návštevy papeže vyzvali aktivisté Japonsko k ukončení poprav

Vlastní zpráva / 23. 11. 2019 22:18

Aktivisté usilující o zrušení trestu smrti vyzvali v předvečer papežovy návštěvy v Japonsku tamní vládu, aby vyhlásila moratorium na popravy. Podle aktivistů by to měla být součást olympijského příměří, kdy by na základě tradice měly válčící strany po celém světě při hrách složit zbraně. Japonská metropole Tokio bude v příštím roce hostit letní olympiádu.

Domácí zpravodajství

Tomáš Halík dostane v Polsku prestižní medaili sv. Jiří za boj se zlem

ČTK / 21. 11. 2019 23:05

Tomáš Halík dostane v Polsku prestižní medaili sv. Jiří za boj se zlem Medaili svatého Jiřího udílenou každoročně v Polsku za boj se zlem a vytrvalé konání dobra ve veřejném životě dostane český kněz a filozof Tomáš Halík.  V minulosti tuto cenu obdrželi například Václav Havel, Adam Michnik, polský premiér Tadeusz Mazowiecki, filozof Leszek Kolakowski nebo astronom a jediný polský nositel Tempeltonovy ceny Michal Heller.

Domácí zpravodajství

Obětí dopravních nehod připomenou bohoslužby v dálniční kapli nebo v kostele U Ježíška

PIT / 22. 11. 2019 0:37

Obětí dopravních nehod připomenou bohoslužby v dálniční kapli nebo v kostele U Ježíška Při veřejných shromážděních v Praze, Plzni, Moravské Chrastové a Šlovicích si lidé v těchto dnech jako každoročně připomínají Světový den obětí dopravních nehod.

Ze světa

Papež František v Thajsku odsoudil vykořisťování žen a dětí

ČTK / 21. 11. 2019 9:10

Papež František v Thajsku odsoudil vykořisťování žen a dětí Papež František při návštěvě Thajska odsoudil vykořisťování žen a dětí. V zemi, která je známá jako oblíbený cíl sexuálních turistů, nejvyšší představitel římskokatolické církve zdůraznil nutnost vykořenit násilí, zneužívání a zotročování, jímž ženy a děti trpí. Papež František bude v Thajsku do pátku. O víkendu se přesune do Japonska.

Domácí zpravodajství

Soud zamítl Dukovo odvolání, brněnská divadla se nemusejí omlouvat

ČTK, mn, kir / 20. 11. 2019 10:18

Soud zamítl Dukovo odvolání, brněnská divadla se nemusejí omlouvat Brněnská divadla se nemusejí omlouvat kardinálovi Dominiku Dukovi za uvedení dvou kontroverzních her. Duka a jeho právník Ronald Němec, který se k žalobě připojil, chtěli omluvu po Centru experimentálního divadla (CED) a Národním divadle Brno, a to za zásah do svých osobnostních práv. Zamítavý rozsudek městského soudu je tedy pravomocný, dnes ho potvrdil Krajský soud v Brně. Žalobci podají dovolání k Nejvyššímu soudu.

Článek měsíce

Láska není iluze. Pár slov o celibátu (ve dvou)

Zdeněk A. Eminger / 12. 12. 2019

Kraje

Diakoniespolu.cz
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Přibývá věřících ve vašem kostele?
Ano a to výrazně
9%
 
Ano
23%
 
Ne, je nás čím dál méně
38%
 
Je to stále stejné
25%
 
Bohoslužby v našem kostele zřejmě brzy zruší
4%
 
(Počet hlasů celkem: 343)