Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Evangelíci se ohradili proti výrokům Tomio Okamury. Lidovci chtějí jeho odvolání

Domácí zpravodajství

Evangelíci se ohradili proti výrokům Tomio Okamury. Lidovci chtějí jeho odvolání

Proglas.cz, red. / 9. 2. 2018 14:08

Synodní rada Českobratrské církve evangelické se připojila k Židovské obci v Praze a Muzeu romské kultury, které ve svém vyjádření z 29. ledna vyzývá Tomia Okamuru k veřejné omluvě obětem nacisty iniciované perzekuce a genocidy za pošlapávání jejich památky.

Domácí zpravodajství

Devadesátiletý Brady přežil holokaust, rodinu mu vyvraždili Němci, Zeman ho nevyznamenal

ČTK / 9. 2. 2018 9:24

Devadesátiletý Brady přežil holokaust, rodinu mu vyvraždili Němci, Zeman ho nevyznamenal Příběh Jiřího Bradyho a jeho mladší sestry Hany by asi zůstal zapomenut mezi mnoha jinými válečnými osudy. Tento rodák z židovského rodiny z Nového Města na Moravě však inspiroval tisíce dětí po celém světě díky knize Hanin kufřík a vzdělávacímu programu ve školách. V ČR též vzbudila v roce 2016 pozornost kontroverze kolem státního vyznamenání pro Bradyho, který dnes 9. února slaví devadesátiny.

Domácí zpravodajství

Soud zrušil pokutu pro Novu za reportáž o letním oblečení do kostela, zdůraznil svobodu projevu

ČTK / 8. 2. 2018 11:05

Soud zrušil pokutu pro Novu za reportáž o letním oblečení do kostela, zdůraznil svobodu projevu Ústavní soud (ÚS) zrušil pokutu 200.000 korun, kterou Rada pro rozhlasové a televizní vysílání uložila televizi Nova za reportáž o vhodném a nevhodném oblečení do kostela v době letních veder. Rada označila odlehčenou reportáž za neobjektivní a nevyváženou. Ústavní soudci poukázali na svobodu projevu. Zrušili jak rozhodnutí rady o pokutě, tak verdikty správních soudů, které sankci potvrdily.

Ze světa

Bývalý papež Benedikt XVI. připustil, že mu ubývá sil

ČTK / 8. 2. 2018 10:57

Bývalý papež Benedikt XVI. připustil, že mu ubývá sil Bývalý papež Benedikt XVI. u příležitosti pátého výročí svého mimořádného rozhodnutí opustit funkci vůdce římskokatolické církve připustil, že mu ubývají tělesné síly a že je "na pouti domů". V krátkém dopisu do italského deníku Corriere della Sera tak reagoval na časté dotazy čtenářů, jak se mu daří.

Ze světa

Papež ve Vatikánu přijal k audienci tureckého prezidenta Erdogana

ČTK / 5. 2. 2018 23:36

Papež ve Vatikánu přijal k audienci tureckého prezidenta Erdogana Papež František dnes ve Vatikánu přijal tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, který je první hlavou Turecka na oficiální návštěvě Vatikánu od roku 1959. Setkání trvalo podle turecké agentury Anadolu téměř hodinu, což agentura DPA označila za neobvykle dlouhou audienci. Během Erdoganovy návštěvy dnes v Římě demonstrovaly skupiny Kurdů kvůli turecké intervenci na severu Sýrie. Při střetech s policií nejméně jeden člověk utrpěl zranění a jeden byl zadržen.

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020

Kraje

Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 739)