Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Odsouzený australský arcibiskup Wilson uspěl s odvoláním

Ze světa

Odsouzený australský arcibiskup Wilson uspěl s odvoláním

ČTK / 6. 12. 2018 22:18

Bývalý australský arcibiskup Philip Wilson, který byl odsouzen k odnětí svobody na jeden rok za krytí sexuálního zneužívání dětí jiným duchovním, dnes u soudu uspěl s odvoláním. Informovala o tom agentura Reuters. Někdejší vysoce postavený představitel katolické církve tak může opustit domácí vězení, ve kterém si trest odpykával.

Ze světa

Papež František se zúčastní mezináboženské konference ve Spojených arabských emirátech

ČTK / 6. 12. 2018 21:13

Papež František se zúčastní mezináboženské konference ve Spojených arabských emirátech Papež František se příští rok v únoru ve Spojených arabských emirátech zúčastní mezináboženské konference. Půjde o první návštěvu nejvyššího představitele katolické církve v jedné ze zemí Perského zálivu. S odvoláním na dnešní sdělení Vatikánu o tom informoval web televize Al-Džazíra.

Ze světa

Protestantské a katolické teoložky vydaly Bibli žen

ČTK / 6. 12. 2018 18:38

Protestantské a katolické teoložky vydaly Bibli žen Dvacítka protestantských a katolických teoložek, které se zároveň považují za feministky, se spojila, aby vydala Bibli žen. Tyto teoložky kritizují, že je Bible využívána pro ospravedlňování podřízenosti žen vůči mužům.

Ze světa

Ukrajinské pravoslaví se má v polovině prosince sjednotit. Výsledek je kvůli Moskvě nejistý

ČTK / 6. 12. 2018 18:39

Ukrajinské pravoslaví se má v polovině prosince sjednotit. Výsledek je kvůli Moskvě nejistý Ukrajinský prezident Petro Porošenko  oznámil, že v polovině prosince se v Kyjevě uskuteční církevní sněm, který má sjednotit všechny tři pravoslavné církve působící v zemi.

Ze světa

Před 75 lety bylo založeno katolické Hnutí fokoláre

ČTK, mn / 6. 12. 2018 18:42

Před 75 lety bylo založeno katolické Hnutí fokoláre Před 75 lety, 7. prosince 1943, založila Italka Ciara Lubichová v severoitalském Tridentu katolické Hnutí fokoláre. Jejím prvotním cílem tehdy bylo pomáhat bližním a nyní se snaží o "uspořádání lidské rodiny narušené násilím, sociální nerovností a kulturní nerovnováhou". Počátky hnutí sice leží v katolické církvi, ale rozšířilo se mezi křesťany po celém světě.

Článek měsíce

Změní se něco v našich farnostech?

Michal Kaplánek / 7. 5. 2021

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Přejete si ženy ve vedení církve?
ano
64%
 
ano, ale jen v jáhenské službě
3%
 
spíše ne
5%
 
ne
28%
 
(Počet hlasů celkem: 287)