Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
V kanadské provincii Québec plánují zakázat státním zaměstnancům

Ze světa

V kanadské provincii Québec plánují zakázat státním zaměstnancům "nápadné" náboženské symboly

Radiovaticana.cz / 6. 11. 2013 13:58

Regionální vláda v kanadské provincii Québec chystá zákon, který by státním zaměstnancům nepovoloval používání tzv. „nápadných“ náboženských symbolů na pracovišti. Návrh zákona by postihl zejména katolickou, ale např. i anglikánskou církev, které k provozu svých institucí (zejména nemocnic, škol a školek) čerpají finance ze státní podpory, píše Radiovaticana.cz.

Ze světa

Na apoštolskou nunciaturu v Damašku dopadl minometný granát, událost se obešla bez zranění

Radiovaticana.cz / 6. 11. 2013 13:43

Na apoštolskou nunciaturu v Damašku dopadl minometný granát, událost se obešla bez zranění Budovu apoštolské nunciatury v centrální damašské čtvrti Malki včera brzy ráno zasáhl minometný granát. Nikdo nebyl zraněn a vznikly jen nevelké materiální škody. Vatikánský rozhlas o tom telefonicky informoval apoštolský nuncius v Sýrii, arcibiskup Mario Zenari.

Domácí zpravodajství

Vyšla nová ilustrovaná Bible připomínající výročí příchodu věrozvěstů

ČTK / 6. 11. 2013 13:34

Vyšla nová ilustrovaná Bible připomínající výročí příchodu věrozvěstů Nové vydání Bible s více než stovkou ilustrací současných českých a slovenských výtvarníků vychází u příležitosti letošního cyrilometodějského výročí. Jedenáct autorů ukazuje různé umělecké pohledy a přístupy a osobité uchopení biblických témat. Rozměrnou publikaci, která vychází v české a slovenské verzi, vydává Euromedia Group. 

Ze světa

Kardinál Duka se zúčastnil pohřbu Tadeusze Mazowieckého, jednoho z vůdců polské Solidarity

Apha.cz / 5. 11. 2013 18:45

Kardinál Duka se zúčastnil pohřbu Tadeusze Mazowieckého, jednoho z vůdců polské Solidarity Kardinál Dominik Duka se 3. listopadu zúčastnil ve Varšavě pohřbu polského katolického intelektuála, jednoho z vůdců polské Solidarity a prvního nekomunistického premiéra Tadeusze Mazowieckého, který zemřel 28. října.

Domácí zpravodajství

Do Svatovítského chrámu přibude plastika Vzkříšení od Jana Koblasy

ČTK / 5. 11. 2013 18:16

Do  Svatovítského chrámu přibude plastika Vzkříšení od Jana Koblasy Do pražské Katedrály svatého Víta, Václava a Vojtěcha přibude nové umělecké dílo. K výročí 17. listopadu tam bude nastálo umístěna plastika sochaře Jana Koblasy nazvaná Vzkříšení. O umístění díla v pondělí jednal s prezidentem Milošem Zemanem arcibiskup Dominik Duka. ČTK to dnes sdělil mluvčí pražského arcibiskupství Aleš Pištora. Koblasa se tím zařadí po bok slavných sochařů Josefa Václava Myslbeka či Františka Bílka. 

Článek měsíce

Vyměňme právnický přístup za pastorační

Pavla Holíková / 11. 10. 2021

Kraje

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Líbí se vám časopis RC Monitor?
Ano
29%
 
Ne, ale nesouhlasím se zákazem jeho distribuce
6%
 
Ne, a souhlasím s jeho zákazem
48%
 
Časopis neznám
17%
 
(Počet hlasů celkem: 171)