Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Slovenské křesťanské komunity a společenství podpořily arcibiskupa Bezáka, píší dopis na nunciuaturu

Archiv zpráv / vlu / Vlastní zpráva / 4. července 2012 2:00

Bratislava - Způsob jakým církev odvolala arcibiskupa Róberta Bezáka na ni nevrhá dobré světlo, napsali v otevřeném dopise adresovaném slovenskému nunciu Mario Giordanovi a předsedovi slovenské biskupské konference Stanislavu Zvolenskému zástupci několika církevních komunit a společenství. Signátaři očekávají od Svatého stolce jasné stanovisko k celému případu a od slovenských biskupů podporu arcibiskupu Bezákovi.

"Jsme velmi zarmouceni a znepokojeni událostmi posledních dní. Jako společenství a organizace angažovaných laiků jsme byli velmi povzbuzováni osobním příkladem a službou arcibiskupa Róberta Bezáka. Jsme přesvědčeni, že jeho služba byla obohacením pro celou církev. Arcibiskup Róbert Bezák byl symbolem církve, která otvíra brány lidem a pro nás byl a stále je i jediným z biskupů, který ukazuje cestu nové evangelizace," napsali zástupci patnácti organizací.

Zástupci laiků zároveň zdůrazňují , že si váží autority papeže a autority biskupů: "Proto nás velmi bolí, jakým způsobem byl otec arcibiskup Bezák odvolaný a jak nejasná je oficiální zpráva o jeho odvolaní. Očekáváme od Svatého stolce jasné stanovisko a od našich biskupů podporu otci arcibiskupovi Bezákovi. V dějinách katolické církve bylo víc než dost případů neprávem odsouzených kněží i biskupů, kteří byli až po letech rehabilitovaní. Co když i toto je jen další z těchto případů. Věříme, že i Vy můžete napomoci tomu, aby v církvi na Slovensku nastal nový způsob komunikace, více světla, více pravdy a skutečné obnovy. Píšeme Vám jako svým představeným v apoštolském úřadě, ale i jako svým spoluvěřícím. Věříme, že Vaše stanovisko nám pomůže lépe pochopit celou tuto situaci. Věříme, že pokud dospějete k přesvědčení, že se situace ještě dá zvrátit, dokážete jako kompetentní instituce dát impuls na nové přešetření celé situace."

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jste spojeni s volbou nového pražského arcibiskupa?
Ano
31%
 
Spíše ano, mohlo to být horší
13%
 
Nelíbí se mi neprůhlednost rozhodování
7%
 
Ne
49%
 
(Počet hlasů celkem: 758)