Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Polští vyznavači špagetové příšery žádají o uznání své církve

Ze světa / vlu / ČTK / 12. ledna 2013 11:59
Polští vyznavači špagetové příšery žádají o uznání své církve


Autor: Veganza.org

Varšava - Polští vyznavači létající špagetové příšery žádají, aby tuto mezinárodní satirickou církev úřady v silně katolické zemi uznaly a zaregistrovaly. Konzervativci požadavek takzvaných pastafariánů považují za provokaci. Informoval o tom polský rozhlas. 
  

"Pastafariáni bojují s dominancí katolické církve," řekl Armand Ryfiński, poslanec za liberální a antiklerikální Palikotovo hnutí, který je zároveň jedním z administrátorů polských pastafariánských internetových stránek. 

Náboženství, podle kterého svět stvořila létající špagetová příšera, vzniklo v roce 2005 v americkém Kansasu. Jeho "prorokové" tím protestovali proti zavedení výuky o stvoření světa bohem namísto evoluční teorie o jeho vzniku.

Název pastafariáni obsahuje slovo "pasta", které se v mnoha jazycích a často už i u nás používá pro těstoviny. Věřící pastafariáni zakončují své modlitby slovem "r'amen", což je složenina dvou pojmů: "ramen" je japonská nudlová polévka a "amen" závěr modlitby jejich "křesťanských nepřátel". 

Pastafariánský požadavek na registraci církve považují konzervativní politici za protikatolickou provokaci. "Budeme tuto záležitost sledovat," řekl Andrzej Jaworski z konzervativní opoziční strany Právo a spravedlnost. 

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
52%
 
Spíše ano
26%
 
Ne
19%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 42)