Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Polský kněz, který pořádal gay party, půjde do vězení za neposkytnutí pomoci

Ze světa / vlu / ČTK / 10. dubna 2024 17:19
Polský kněz, který pořádal gay party, půjde do vězení za neposkytnutí pomoci

Ilustrační foto
Autor: americamagazine.org

Varšava - Polský kněz, který loni v létě ve svém služebním bytě uspořádal homosexuální orgie, dostal dnes u soudu trest 18 měsíců vězení za sexuální a drogové trestné činy a za neposkytnutí pomoci člověku, jehož život byl v ohrožení. Během večírku totiž jeden účastník zkolaboval, dotyčný k němu ale odmítl pustit přivolané záchranáře. Odsouzený kněz musí také zaplatit odškodné 15.000 zlotých (89.400 Kč). Ani jedna ze stran nemá v úmyslu se odvolat, informoval server Gazeta Wyborcza.

Účastníci večírku v obci Dabrowa Gornicza nedaleko Katovic hojně požili alkohol a také lék na zlepšení erekce. Průběh party kněží i mužů mimo církev by nejspíš zůstal soukromý, kdyby se jednomu z hostů neudělalo špatně. Jeho známý proto zavolal rychlou záchrannou službu. Kněz Tomasz Z. ale zdravotníky delší dobu odmítal vpustit do bytu. Nakonec zasáhla policie. Polská média informovala o tom, že v péči lékařů kvůli předávkování léky na erekci skončil prostitut, kterého si účastníci večírku objednali.

Vzhledem k povaze trestného činu probíhal soud s vyloučením veřejnosti, napsala dnes agentura Reuters. Na chodbách soudní budovy bylo přesto mnoho novinářů, kauza měla v Polsku od samého začátku značnou pozornost veřejnosti i médií, upozornila Gazeta Wyborcza.

Sosnowiecký biskup po zveřejnění případu uvolnil kněze ze všech funkcí, které v rámci církve plnil, zároveň ale vydal prohlášení, v němž uvedl, že celá záležitost je útokem na katolickou církev. Tento případ po několik týdnů budil obrovský zájem polských médií, zejména těch kritických vůči církvi. V říjnu nakonec rezignoval i sám biskup Grzegorz Kaszak.

Pověst katolické církve v Polsku v posledních letech poškozují obvinění ze sexuálního zneužívání dětí a mladistvých ze strany kněží. V důsledku těchto skandálů rezignovalo několik biskupů.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
50%
 
Spíše ano
18%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 205)