Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

V Polsku rezignoval již druhý biskup kvůli případům sexuálního zneužívání

Ze světa / kir / ČTK / 9. března 2024 21:16
V Polsku rezignoval již druhý biskup kvůli případům sexuálního zneužívání

Ilustrační foto: polská vlajka
Autor: Pexels.com

Varšava - Papež František přijal rezignaci polského biskupa Andrzeje Dziuby, který se dopustil nedbalosti při řešení případů sexuálního zneužívání ve své diecézi, uvedla dnes apoštolská nunciatura v Polsku. Dziuba, 73letý lowiczský biskup, podle polských médií věděl o nejméně dvou duchovních, kteří v jeho diecézi zneužívali děti. Namísto toho, aby proti nim zahájil vyšetřování, je ale přeložil jinam, napsala agentura AFP.

V jednom z případů šlo o zneužívání 14letého chlapce, uvedla s odkazem na regionální média agentura Reuters. Dziuba je podle těchto zpráv v tomto případě stíhán polskými úřady.

O rezignaci biskupa podle nunciatury požádal Vatikán. Papež František učinil z boje proti sexuálnímu násilí jednu ze svých hlavních misí a po několika velkých skandálech uplatňuje politiku nulové tolerance, podotkla agentura AFP. Před měsícem oznámil svoji rezignaci štětínský arcibiskup Andrzej Dziega, který taktéž čelil kritice, že kryl případy sexuálního násilí.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
50%
 
Spíše ano
18%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 205)