Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Vrah katolického biskupa dostal v Turecku trest 15 let vězení

Ze světa / vlu / ČTK / 23. ledna 2013 17:49

Ankara - Trest 15 let vězení uložil dnes turecký soud vrahovi římskokatolického biskupa Luigiho Padoveseho. Nešlo prý přitom ani o politický čin, ani o objednávku ze strany organizovaného zločinu. Vraždu spáchal v létě 2010 Padoveseho řidič, který byl zatčen už krátce po činu.

Osmadvacetiletý Murat Altun se při výslechu přiznal, že ubodal třiašedesátiletého Padoveseho, který byl zároveň apoštolským vikářem Anatolie, na zahradě jeho domu v Iskenderunu na jihu země.

"Měl jsem zjevení a zabil jsem ho," řekl vrah už krátce po svém zatčení. Murat přestoupil na katolickou víru a biskupovým řidičem byl čtyři roky. Vraždu spáchal údajně několik dnů poté, co se vrátil z psychiatrické léčebny. Padovese, který pocházel z Milána, usiloval v minulosti o větší práva pro křesťany žijící v Turecku. Ti tvoří méně než jedno procento ze 70 milionů obyvatel země. Od roku 2008 byl předsedou turecké biskupské konference. 

Kvůli jeho činnosti panovalo v zemi mimo jiné podezření, zda za jeho vraždou nestojí nacionalističtí extremisté, kteří několikrát zaútočili v Turecku proti křesťanům.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
50%
 
Spíše ano
17%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 202)