Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Kvůli mrazu se letos neuskuteční vyhlášená žďárská pašijová hra

Domácí zpravodajství / MiH / ČTK / 26. března 2013 6:55

Žďár nad Sázavou - Žďárští farníci zrušili kvůli špatnému počasí úterní pašijovou hru. Na představení Co se stalo s Ježíšem? se připravovalo kolem 250 účinkujících od poloviny února. Hrát se mělo večer v přírodním areálu Libušín. Půda je ale promrzlá, při stavbě kulis by to mohlo být i nebezpečné, řekl ČTK Petr Krábek z organizačního týmu. Od konce 90. let, kdy tato tradice ve Žďáru začala, se kvůli počasí hra neuskuteční potřetí.

"Ale s tím se počítá, že by to nemuselo být. Každý k tomu tak přistupuje," řekl Krábek. Věřící se v úterý alespoň podívají na loňský záznam pašijové hry. Promítat se bude od 19:00 v kostele sv. Prokopa. V Česku rozsahem ojedinělá pašijová hra pod širým nebem se ve Žďáru nad Sázavou koná od roku 1997. Biblický příběh o umučení Ježíše vždy sledují tisíce diváků.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
50%
 
Spíše ano
17%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 193)