Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papežem jsem se stát nechtěl, přiznal František

Ze světa / juml / ČTK / 7. června 2013 17:56
Papežem jsem se stát nechtěl, přiznal František

Papež František
Autor: Flickr.com / Creative Commons

Vatikán - Papež František dnes přiznal, že se nikdy nechtěl stát hlavou katolické církve a že se zatím do Apoštolského paláce nenastěhoval i kvůli vlastnímu duševnímu zdraví. K odpovědím na osobní otázky papeže přiměli žáci jezuitských škol z Itálie a z Albánie, kteří se sešli v Římě.

"Člověk, který se má rád, se papežem stát nechce. Já jsem papežem být nechtěl," řekl František šestileté dívence, která se ho ptala na jeho březnové zvolení. Papež také přiznal, že těžké bylo i jeho někdejší rozhodnutí stát se knězem. Prý zažil okamžiky "vnitřní temnoty", kdy mu chyběla radost.

Argentinec Jorge Mario Bergoglio byl hlavou katolíků zvolen 13. března sborem kardinálů. Svět tuto volbu vnímal jako překvapivou a komentáře v následujících týdnech poukazovaly především na velmi skromný způsob vystupování nového papeže. František například dodnes bydlí v penzionu svaté Marty a nepřestěhoval se do apartmá v Apoštolském paláci.

 "Nejde jen o to, že nechci žádný luxus, jde i o psychologické důvody. Musím žít mezi lidmi. Kdybych byl izolovaný, nedělalo by mi to dobře," svěřil se školákům.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 163)