Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Zemřel katolický básník a disident Zdeněk Rotrekl

Kultura / vlu / Vlastní zpráva / 10. června 2013 21:52
Zemřel katolický básník a disident Zdeněk Rotrekl

Zdeněk Rotrekl
Autor: CZL / Reprofoto

Praha - V 92 letech zemřel v neděli 9. června brněnský básník, spisovatel a literární historik Zdeněk Rotrekl. Rotrekl patřil k nejvýraznějším osobnostem katolického proudu v české poezii druhé poloviny 20. století. Čtyřicet let nemohl své básně oficiálně publikovat, působil v československém disentu. Rozloučení s básníkem se uskuteční v sobotu 15. června v 11:00 v kostele sv. Tomáše na Moravském náměstí v Brně.

"Rád vzpomínám na poslední setkání se Zdeňkem Rotreklem při příležitosti jeho 90.narozenin. Byl to velký básník, statečný člověk - svědek pravdy v díle i životě. Modlím se za něj a myslím na jeho zarmoucené blízké. Setkání s jeho šarmem, humorem a vzdělaností bylo vždy setkáním se skutečným rytířem," komentoval umrtí básníka kardinál Dominik Duka.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 165)