Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež František navštíví USA v září 2015

Ze světa / juml / ČTK / 18. listopadu 2014 10:29
Papež František navštíví USA v září 2015

Ilustrační foto
Autor: rio2013.com

Vatikán - Papež František včera oznámil, že uskuteční svou první návštěvu Spojených států v září příštího roku. Ve Filadelfii před budovou tamějšího muzea umění bude celebrovat mši, kterou by měly sledovat miliony lidí. Podle agentury Reuters tak František ukončil měsíce trvající spekulace o tom, kdy do USA konečně zavítá.

Filadelfský arcibiskup Charles Chaput z místní arcidiecéze "s nadšením" reagoval na papežův záměr zúčastnit takzvaného Světového setkání rodin, které se schází jednou za tři roky.

"Jsem přesvědčen, že přítomnost Svatého otce nás všechny - katolíky i nekatolíky - sjednotí mocným a hojivým způsobem," řekl Chaput.

František bude teprve čtvrtým papežem, který navštívil Spojené státy. Poprvé v roce 1965 tam byl papež Pavel VI. Zemi navštívili také Jan Pavel II. a Benedikt XVI.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
50%
 
Spíše ano
17%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 203)