Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Duka převzal Záslužný kříž vojenské kanceláře Hradu

Domácí zpravodajství / juml / apha.cz / 4. května 2015 9:49
Duka převzal Záslužný kříž vojenské kanceláře Hradu

Kardinál Dominik Duka
Autor: Wikipedia.org / Josef Nerušil / Creative Commons

Praha - Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP převzal 30. dubna 2015 na Pražském hradě Záslužný kříž náčelníka Vojenské kanceláře prezidenta republiky. Vojenská kancelář tímto vyznamenáním ocenila oboustranně prospěšnou spolupráci Hradní stráže a pražského arcibiskupství.

Vojenské vyznamenání kardinálu Dukovi udělil náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky brig. gen. Rostislav Pilc, který zajišťuje úkoly související s výkonem pravomocí prezidenta republiky jako vrchního velitele ozbrojených sil a s řízením Hradní stráže. Čerstvými nositeli tohoto ocenění jsou také váleční veteráni druhé světové války, bývalí náčelníci vojenské kanceláře prezidenta a další.

Ocenění vzniklo v roce 2007 a uděluje se zejména vojákům z povolání, členům Hradní stráže za vzorné plnění úkolů. Vojenská kancelář prezidenta republiky však tímto řádem oceňuje také osobnosti z civilní oblasti, které s kanceláří a Hradní stráží spolupracují. Od roku 2007 bylo uděleno asi sto těchto řádů.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 163)