Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papežská postsynodální exhortace o rodině vyjde až po Velikonocích

Ze světa / vlu / Vlastní zpráva / 18. března 2016 22:27
Papežská postsynodální exhortace o rodině vyjde až po Velikonocích

P. Federico Lombardi SJ
Autor: Flickr.com / M. Mazur / Creative Commons

Řím - Apoštolská exhortace, věnovaná rodině, pravděpodobně vyjde v první polovině dubna, novinářům to dnes oznámil tiskový mluvčí Svatého stolce Federico Lombardi. Zhruba před měsícem, během zpáteční cesty z Mexika, papež František řekl, že si přeje posynodální dokument podepsat 19. března, na slavnost sv. Josefa. V současné době se však dosud pracuje na překladech, a proto nelze původně plánovaný termín dodržet, informuje Vatikánský rozhlas.

Lombardi reagoval na nedávné prohlášení kardinála Waltera Kaspera, který uvedl, že dokument bude vydán během několika dní. Kasper však patrně odkazoval pouze k datu podpisu.

V připravovaném dokumentu by papež měl zpracovat výsledky jednání biskupů – synody o rodině – ta se zabývala například problematikou nesezdaného soužití, přijímání svátostí rozvedenými a znovu sezdanými, doprovázení manželství která se rozpadla, nebo situacemi kdy manželé prochází krizí. První (III. mimořádné) zasedání se konalo od 5. do 19. října 2014 a za Českou biskupskou konferenci se jí zúčastnil olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Druhé (XIV. řádné) zasedání bylo vyhlášeno na 4. až 25. říjen 2015 a Česká biskupská konference na ně vyslala královéhradeckého biskupa Jana Vokála.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
24%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
9%
 
ne
51%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
16%
 
(Počet hlasů celkem: 90)